Напередодні 1-го вересня діти і батьки з жахом згадують, що канікули закінчуються і скоро в школу. Вся справа в тому, що після трьох місяців літа вкрай важко налаштуватися на робочий настрій як батькам, так і дітям. Про це розповіла психолог Вікторія Горбунова, передає прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Налаштувати дитину на навчальний рік без стресу не так вже й складно, якщо дотримуватися цих простих правил.

Поступово відновлюйте шкільний розпорядок дня

Оскільки влітку батьки дітям, як правило, дозволяють пізніше лягати і довше спати, це може стати додатковим стресом переходу на режим школи. Тому варто заздалегідь починати укладати дітей спати та раніше піднімати.

Почніть готуватися до занять заздалегідь

Необхідно крок за кроком домовлятися з дитиною про виконання цікавих занять і не примушувати її, коли вона втомлена після активного дня, в поганому настрої чи має інші плани. Після невеликого навчання, можна запланувати щось захоплююче, бажано, активне, наприклад, прогулянку в парк.

Створіть книгу спогадів про літній відпочинок

Це може стати хорошою передшкільною традицією. Спогади можна оформити у вигляді презентації з відео та фото всього, що відбувалося влітку. Такі сімейні ритуали допомагають покращувати емоційний клімат у родині та сприяють ефективному ранньому розвитку дитини (збагачення словникового запасу, емоційний розвиток, формування соціальних та академічних навичок).

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Складіть список цілей на наступний рік

Діти дуже люблять своєрідні "новорічні резолюції" з переліком обіцянок, цілей, планів, які хочуть дотримати, і домовляються з батьками про винагороду. Так що візьміть на замітку.

Нагадаємо, через два роки всіх випускників шкіл обов'язково змусять здавати ЗНО з математики.

Як повідомляв портал Знай.uа, з 1 вересня в Україні запустять довгоочікуваний проект "Нова українська школа".

Також портал Знай.uа писав, як заощадити кошти на придбання шкільної форми та канцелярії без шкоди якості.