Технічний прогрес подарував нам розумні пристрої, які роблять життя простішим, але, на жаль, не безпечнішим. Зламавши один з гаджетів, підключених до домашньої мережі, зловмисники при бажанні можуть отримати всю вашу персональну інформацію. Особисті дані, логіни, паролі - самі не помітите, як відомості про ваше життя в інтернеті попливуть до шахраїв.

Прийоми, про які потрібно знати

1. Пропозиція вигідної роботи

Якщо ви натрапили на оголошення, яке обіцяє хороші гроші за неважку роботу на дому, не поспішайте радіти. Часто подібні історії виявляються банальним шахрайством.

Вас просять перевести деяку суму, наприклад, для оплати навчальних посібників і в підтвердження серйозності ваших намірів. Гроші просять не такі великі, особливо в порівнянні з майбутньою зарплатою. Чому б і ні, думаєте ви. На цьому все - можете скільки завгодно писати на пошту і "роботодавцю", відповіді навряд чи дочекаєтеся. Гроші вам теж ніхто не поверне.

Що робити

Не вірити солодким обіцянкам. Пошукайте відгуки про роботу в компанії - напевно знайдуться історії обдурених людей, які замість грошей отримали дірку від бублика. Нарешті, подумайте тверезо: чому взагалі вам потрібно платити за роботу, на яку ви ще не влаштувалися?


2. Лист від "співробітника банку"

Зміст таких листів зазвичай досить грізний. Наприклад, вам можуть розповісти, що на ваше ім'я узятий кредит, платежі по якому прострочені.

До листа може додаватися посилання на особистий кабінет банку (зрозуміло, фальшивий) або файл нібито з реквізитами. Завантажуєте, відкриваєте - сюрприз: це вірус.

Що робити

Не надавати нікому дані своєї карти і не переходити за сумнівними посиланнями. Якщо людина, що видає себе за працівника банку, просить назвати номер карти, термін її дії та CVV-код, він напевно шахрай. Зателефонуйте на пряму лінію банку і з'ясуйте, чи дійсно представники фінансової організації відправляли вам листа.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

3. Прохання "друзів" про допомогу

Ви отримуєте в соцмережі гаряче послання від одного з друзів: виручай, терміново потрібні гроші, ось тобі і номер карти, а борг поверну при першій можливості. Як не допомогти старому другові?

Переводите необхідну суму, а потім сюрприз: виявляється, справжній друг ніяких грошей у вас не просив. Його сторінку просто зламали і зібрали пристойний урожай, зігравши на почуттях довірливих знайомих.

Що робити

Переконатися, що це дійсно ваш друг. Зателефонуйте йому, напишіть СМС, в загальному, зв'яжіться будь-яким способом, крім повідомлення в соцмережі. І про всяк випадок змініть пароль від свого облікового запису, особливо якщо всюди використовуєте один і той же. Мало чого, раптом потім і вам доведеться виправдовуватися перед усіма, хто переслав гроші шахраєві, який представився вашим іменем.

4. Продавці-обманщики

Схема досить проста. Ви знайшли оголошення про продаж речі, яка вам дуже потрібна. Тільки ось продавець просить передоплату: мовляв, а раптом ви його обдурите, товар отримаєте, а гроші не перерахуєте.

На ділі обманюють якраз вас. Відправляєте продавцеві необхідну суму, він пише, мовляв, посилку відправив, чекайте. Ви чекаєте, чекаєте і ще раз чекаєте. Як можна здогадатися, покупка до вас не приїде, бо її ніхто і не думав відправляти.

Що робити

Не купувати нічого в сумнівних інтернет-магазинчиках. Перш ніж відправляти гроші, спробуйте знайти інформацію про продавця. Можливо, хтось вже попався на його вудку і поділився обуренням в мережі. І, звичайно, наполягайте на оплаті за фактом отримання посилки.

5. Сумнівні сайти

Наприклад, той же інтернет-магазин. Купуєте там що-небудь, вводите дані карти, а потім отримуєте сповіщення, що з вашого рахунку списана сума, що перевищує вартість покупки. І добре, якщо таке оприлюднення прийде тільки один раз.

Перед оплатою погляньте на адресний рядок. Якщо адреса ресурсу починається з https, все нормально, з'єднання захищено. Якщо з http - великі шанси, що ваші дані попливуть в руки злочинців.

Що робити

Уважно дивитися, де і які дані ви вводите. У випадках, коли ви все-таки попалися на вудку аферистів, негайно телефонуйте в банк і блокуйте карту.

Як повідомляв портал "Знай.ua", хаери блокують чужі мобільні телефони та планшети і вимагають гроші від власників. Тільки в Києві викрили 10 таких кібершахраїв за останні два місяці. Як вберегти свою техніку та особисту інформацію розповіли експерти.