Хакери блокують чужі мобільні телефони та планшети і вимагають гроші від власників. Тільки в Києві викрили 10 таких хакерів за останні два місяці. Як вберегти свою техніку та особисту інформацію розповіли експерти, - пише segodnya.ua.

Так, нещодавно хакери зламали у киянки Ольги Павленко електронну пошту і отримали доступ до всієї інформації, яка була у дівчини в телефоні. Потім зловмисники почали вимагати викуп за новий пароль, оцінивши його в півтори тисячі гривень.

"Я взяла телефон, на екрані висвітилося повідомлення: "для подальших інструкцій напишіть на цю електронну адресу. Хакери свій пароль поставили, і я не знала, який", – розповіла постраждала.

Щоб дістатися до особистих даних українців, кіберзлочинці використовують так звану систему фішингу – тобто відсилають користувачеві будь-якої соціальної мережі фальшиве посилання. Наприклад, під приводом оновлення інформації із-за збою системи.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

"Якщо людина перейшла за посиланням, то необхідно стежити за тим, щоб після переходу ніхто не намагався отримати від вас персональну інформацію, що стосується вашого логіна або пароля", – зазначив керівник київського міжрегіонального управління кіберполіції Сергій Кропива.

Іноді в таких посиланнях хакери не вимагають вводити дані, а пропонують встановити безкоштовну програму.

"Для того, щоб пройти якийсь тест, треба завантажити якусь програму, "зробіть це без реєстрації", там дві секунди. І ви завантажуєте програму, а це – троян (шкідлива програма, що маскується під нешкідливу та легальну. – Ред.) насправді. І ви своїми руками відкрили доступ", – пояснив фахівець з кібербезпеки Олег Пилипенко.

Відкрити хакерам доступ до сторінки можна і легким паролем. Щоб захистити сторінку від хакерів, експерти рекомендують змінювати пароль раз на місяць, додавати великі літери, символи підкреслення – і ні в якому разі не брати за основу ім'я або рік народження.

Тільки в столиці за останні два місяці викрили десять хакерів – вони вимагали 10 тисяч гривень за повернення доступу до зламаної сторінки. Тепер зловмисникам загрожує до трьох років ув'язнення.

15 явних ознак, що ваш телефон зламали

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що віруси приготували Android-юзерам нові неприємності.