9 липня православна церква влаштовує святкування на честь явища Тихвінської ікони Божої Матері. Згідно з церковним переданням, це одна з ікон, написаних святим апостолом і Євангелістом Лукою. Також відомо, що в 5 столітті її перенесли до Константинополя з Єрусалима, де згодом для ікони був побудований Влахернський храм.

Головні чудеса Тихвінської ікони Божої Матері

У 1383 році свята ікона безслідно зникла з храму і в яскравому світлі з'явилася над водами Ладозького озера. Чарівним чином вона носилася з місця на місце і зупинилася біля тихвин. Пізніше на місці явлення ікони був побудований дерев'яний храм на честь Успіння Богородиці.

У 1560 році за наказом царя Івана Грозного при храмі було влаштовано чоловічий монастир, обнесений кам'яною стіною. В 1613-1614 роках шведські війська, захопивши Новгород, не раз намагалися знищити монастир, однак ікона не дозволила цьому статися і врятувала обитель.

В один день, дізнавшись про наближення шведського війська, ченці вирішили втекти з монастиря, взявши чудотворну ікону, але не могли зрушити її з місця. Тоді вони залишилися в монастирі, розраховуючи лише на захист Божої Матері. Незначні за кількістю захисники монастиря успішно відбивали атаки сил супротивника, що набагато переважали їх і змогли здобути над ними перемогу.

У 1983 році православні християни відзначили 600-річчя явища Тихвінської ікони Божої Матері. Всенародні святкування Тихвінській іконі Божої Матері, прославленої незліченними чудесами, встановлено церквою в пам'ять її чудесного явища і подолання шведів під заступництвом Богородиці. Під час Другої світової війни Тихвінська ікона була вивезена в Сполучені Штати Америки. Чудотворна Тихвінська ікона Божої Матері повернулася додому на 23 червня 2004 року.

Популярні новини зараз
Київстар змінює тарифи з 29 жовтня: що чекає на абонентів Плюс 570 грн до основної виплати: пенсіонери отримають надбавку у листопаді Школярів переведуть на новий формат: навчатися класами більше не будуть Від податкової не втечеш: безкоштовне поповнення карток заборонять
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що щорічно 8 липня за церковним календарем відзначається День пам'яті благовірного князя Петра і княгині Февронії, Муромських чудотворців. У народі цих двох святих вважають покровителями сім'ї та шлюбу.