Британські вчені підтвердили думку про те, що певні алкогольні напої по-різному впливають на настрій людей. Виявилось, що горілка та її "кузени" провокують людей на агресію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ стані алкогольного сп'яніння нерідко трапляються ДТП, побутові сварки та злочини. Люди просто не пам'ятають, що відбувалося з ними під час застілля і після нього. Їхня поведінка сильно змінюється після того, як вони п'яніють.
"Вся багатовікова історія існування рому, горілки, джина і інших міцних напоїв просто просякнута насильством. Це глобальне дослідження показує, що навіть сьогодні вживання цих напоїв частіше штовхає людину на агресію, ніж інші типи алкоголю", - заявив Марк Беллис з валлійського підрозділу Національної служби охорони здоров'я Великої Британії.
Дослідники перевірили уявлення про те, що поведінка людини напідпитку змінюється під дією конкретних напоїв. Наприклад, багато людей вважають, що віскі змушує людину гарячкувати, джин викликає почуття смутку, а текіла змушує людей ризикувати.
Вчені опитали приблизно 29 тисяч молодих людей з 21 країни світу, поцікавившись у них, як багато спиртного вони вживають, які напої їм подобаються і які відчуття вони у них викликали. Додатково вчені перевіряли, чи не приводили походи співрозмовників у бари до того, що ті потрапляли у бійки або вплутувалися в неприємності.
Люди, які пили червоні вина і різні сорти пива, говорили про те, що ці види алкоголю викликали у них відчуття розслаблення і втоми, а любителі міцних напоїв говорили про те, що спиртне змушує їх відчувати себе більш "зарядженим" і більше привабливим для представників протилежної статі.
Самим "неяскравим" напоєм виявилося біле вино - воно або викликало змішані почуття у респондентів, або ж не приводило до появи будь-яких позитивних або негативних емоцій.
Горілка та інші види міцних напоїв мали одну особливість - вони набагато частіше змушували учасників опитування проявляти агресію і вплутуватися в різні бійки.
Приблизно третина любителів горілки, джина і рому відчували подібні відчуття, тоді як лише 5-8% прихильників вина, пива та інших легких напоїв ставали жертвами нападів люті і бажання побитися.
Подібний факт, вважають психологи, говорить про те, що поточні низькі ціни на міцні напої варто помітно підвищити, щоб знизити і частоту розвитку алкоголізму, зменшити рівень насильства в суспільстві і число побутових злочинів, пов'язаних із зловживанням спиртним.
Дивіться підбірку найкумедніших п'яних бійок
Як повідомляв портал "Знай.ua", британські вчені прийшли до висновку, що сучасна молодь стала більш збоченою.