Український президент Петро Порошенко підписав закон про посилення покарання за доведення до самогубства.

Згідно документу "Про внесення змін до ККУ" (ст.120 Кримінального кодексу України,) передбачається покарання до трьох років позбавлення волі, повідомляє Politeka.

Поширюватиметься закон у першу чергу на тих, кого звинувачують у жорстокому поводженні, шантажуванні, систематичному приниженні, або примусі. Кваліфікується це як "схиляння до самогубства", або "інші дії, які сприяють суїциду".

"Крім доведення до самогубства шляхом приниження, шантажу і жорстокого поводження, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини, Кримінальна відповідальність тепер передбачена за спонукання до самогубства та інші дії, які сприяють вчиненню суїциду", - значиться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Новорічне диво у рік Білого Щура: яким знакам Зодіаку неймовірно щаститиме у 2020

Новий рік 2020 скасовується: синоптики прогнозують 31 грудня весну посеред зими

У Чехії обстріляли університетську лікарню: є жертви

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

Відомо, що не так давно копи провели масові "рейди" й у мережі – стосувалася перевірка виявлення та закриття скандально відомих груп смерті, з вини адміністраторів яких також сталося чимало суїцидів серед підлітків.

Чи підпадають вони під норму нещодавно ухваленого закону, депутати поки що не уточнили.

Дивіться: "В Україні прийнятий закон, що передбачає покарання за сприяння самогубству через інтернет", - експерт

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Національному медичному університеті ім. Богомольця, студентка якого нещодавно звела рахунки з життям, влаштували бунт. Як повідомили журналістам студенти установи, страйк оголосило керівництво. В адміністрації вузу називають це "політичним страйком", але при цьому будь-яких акцій під стінами МОЗ вони не планують, поки що керівництво підготувало звернення до президента та прем'єра.