Реальність сьогодні супроводжується надзвичайною швидкістю розвитку технологій, і це позначається на всіх сферах діяльності соціуму і кожної людини окремо. Набір умінь, які учень отримує і розвиває в школі під час навчання, буде існувати завжди, лише вони формують те, наскільки успішно він сам адаптується до світу і всім процесам всередині суспільства. Процес цей не швидкий, але якщо почати вже сьогодні, в найближчі десятиліття буде результат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦифрова грамотність, база у вигляді основ програмування, нарівні з навичками роботи з комп'ютерною технікою сьогодні є важливими умовами ефективного сучасного навчання, а в майбутньому - успішного працевлаштування незалежно від обраної професії.
Згідно з результатами досліджень про користь програмування для дітей, онлайн-сервіс Tynker зазначив такі навички:
Програмування підвищує у дитини успішність навчання, результати учня в цілому:
-
Математика: програмування розвиває розуміння абстрактних понять, покращуе підрахунок.
-
Навички письма: більша концентрація на правильності написання,.
Популярні новини заразРосія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогуПоказати ще -
Креативність: діти вчаться ставити експерименти, розкривати інтелектуальний потенціал та здібності, вчаться творити.
-
Впевненість: більша відкритість, комунікативність, інтерес до навчання.
Програмування формує універсальні навички:
-
Організованість: предмет вчить дитину вибудовувати комунікації, роботі в команді, а також приділяти увагу проблемам і завданням.
-
Стійкість: розвиває здатності до концентрації уваги і стійкості в подоланні проблем.
-
Логіка: розвиває логіку і критичне мислення в ході вирішення поставленого завдання.
Програмування з ранніх років закладає базу для успішного майбутнього:
-
Більший набір прав і можливостей: вивчаючи кодування, діти ефективніше долають перешкоди, добре сприймають зміни, їм не страшно експериментувати, вони розуміють «сутність» технологій в цілому і отримують уявлення про професію, якою хочуть займатися.
-
Життєві навички: стійкий вираз «програмування - це друга обов'язкова грамотність» в цифрову епоху, з'явився не дарма, адже в століття цифрових систем, воно дає можливість і користуватися технологіями, і створювати їх для своїх цілей, потреб сучасного цивілізованого суспільства.
-
База для успішної кар'єри і здатність стати конкурентним фахівцем: попит на працівників, які володіють навичками кодування, зростає і зростатиме надалі. На таких фахівців і орієнтуються сьогодні прогресивні країни.
На тлі прогнозів кадрових фахівців, вивчення раннього програмування в школах в наші дні не ставить за мету виростити тільки майбутніх програмістів, воно захоплює більш глобальні цілі, а саме - сформувати нове покоління топових фахівців в будь-якій галузі. За прогнозами фахівців проекту EU Code Week, 90% робочих місць будь-яких напрямків до 2025 року будуть пов'язані з IT. Для роботи співробітнику потрібні будуть базові знання з програмування.
А в самий найближчий час, до 2020 року, в Європі буде зафіксована нестача майже 800 тис. Фахівців з розробки та впровадження в життя всіх можливих сервісів і програм (незалежно від галузі).