До палеонтологам потрапив фрагмент бурштину, в якому збереглися останки змії крейдяного періоду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро знахідки розповідається в статті, опублікованій журналом Science Advances.
Останки датовані віком 98,8 млн років тому – серединою крейдяного періоду. Крихітна змійка довжиною 48 мм ідентифікована як представник раніше невідомого (і, зрозуміло, вимерлого) виду Xiaophis myanmarensis.
За словами вчених, змії майже не змінилися з крейдяного періоду до наших днів. Автори проводять паралель між X. myanmarensis і сучасними червоними циліндричними зміями, які досягають довжини 70-80 див. Пігментний малюнок на шкірі (як і багато деталей анатомії змійки X. myanmarensis) вказує на те, що змії мешкали в підстилці густого лісу, багатою рослинами і комахами.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у Єгипті, під храмом бога смерті Анубіса в Саккарі, археологи виявили мумії близько восьми мільйонів цуценят і дорослих собак, а також шакалів, лисиць, соколов, кішок та мангустів. Британські дослідники припускають, що давньоєгипетські катакомби були побудовані близько 2500 років тому - в IV столітті до н. е.
Глава досліджень, професор археології в Кардіфського університеті Підлогу Ніколсон (Paul Nicholson) розповідає, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.
"Це довгий ряд темних тунелів, де немає природного світла. Це насправді досить вражаюче місце", - говорить він.
Вчені нарахували близько 8 млн мумій собак та цуценят. Вони розповіли, що дуже часто їм траплялися молоді пси, які не містять в собі ознак насильницької смерті. Імовірно, що тварин розводили спеціально для проведення ритуалів і обрядів.
"Вони, ймовірно, не були вбиті фізично, ми не маємо свідчень про зламані шиї, які знаходимо в котячих похованнях", - зазначив Пол Ніколсон.
Археолог Айдан Додсон з Університету Брістоля у Великобританії вважає, що в цих місцях мумії тварин продавали.