Під фермерським полем в долині Бойне в Ірландії у буквальному сенсі "проступила" давня архітектурна конструкція.

Вчені встановили, що вік артефакту складає близько п'яти тисяч років, повідомляє Science Alert.

Обриси величезної конструкції з двох кілець, яка довго залишалася прихованою під землею, "проступили" на фермерському полі. Діаметр кожного з кілець становить приблизно 200 метрів, а по типу архітектура віддалено нагадує Стоунхендж.

Щоб виявити цю давно забуту структуру, потрібні були несподіваний маршрут безпілотника і сильна посуха, яка повільно обпікала Великобританію протягом декількох тижнів.

Автор відкриття і розробник сайту Mythical Ireland Ентоні Мерфі вирішив відправити безпілотник на південь від доісторичного комплексу мегалітів Бру-на-Бойн, який включений в список об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО. Але він абсолютно не сподівався наштовхнутися при польоті на інший історичний пам'ятник. Те, що він побачив, спочатку нагадало кола на полях.

"Я розповідав усім ЗМІ, що я бігав і кричав:" Що це, чорт візьми, таке? ", Але це було насправді куди сильніше лайка. Коли ми побачили це, ми зрозуміли, що ніхто раніше цього ніколи не бачив і не досліджував ", - розповідає Ентоні Мерфі.

"Ми наблизилися ближче, щоб детально розглянути його і змогли точно переконатися, що зелений колір - це було забарвлення зернових. Але сама структура, звичайно, нижче, в межах грунту. Минулого разу такі посушливі умови, як зараз, можливо, дозволили побачити святилище лише в 1976 році ", - пояснює Мерфі.

Археологи припускають, що загадкова споруда відноситься до пізнього неоліту і датується приблизно 3150 - 2500 рр. до н.е., точніше визначити час побудови пам'ятника поки неможливо.

Оскільки місцевість знаходиться в приватній власності, поки що незрозуміло, чи будуть проведені подальші розкопки, щоб археологи могли детально досліджувати відкриту структуру. Проте, такі структури настільки рідкісні і цінні для археологів та істориків, що навіть виявлення такого місця є значною науковою подією.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що на території Ставропольського краю археологи виявили в могильному насипі коштовні прикраси і чаші з залишками опіуму і канабісу.

Цю інформацію повідомляє незалежне британське джерело.

Виходить, що Геродот був правим і стародавні скіфи дійсно вживали наркотичні речовини.