Чарка опіуму і косячок: археологи дізналися, як розважалися скіфи насправді

поділитись
Сліди наркотичних речовин виявлено на древньому посуді скіфів

На території Ставропольського краю археологи виявили в могильному насипі коштовні прикраси і чаші з залишками опіуму і канабісу.

Цю інформацію повідомляє незалежне британське джерело.

Виходить, що Геродот був правим і стародавні скіфи дійсно вживали наркотичні речовини.

Археолог фонду прусського культурного надбання у Берліні Андрій Бєлінський звернув увагу на поховання "Сенгілеєвське-2" ще в 2013 році. В ході розкопок йому вдалося дістати з грунту дивну будову прямокутної форми. У ній знаходилися золоті експонати: кілька посудин, три кубка, масивне кільце і пара браслетів. У загальній складності знахідка важила 3,2 кілограма.

У ході експертизи з'ясувалося, що вік чаш - понад 2400 років, а на їх поверхнях виявили невелику кількість наркотичних речовин.

За словами археологів, цей посуд служив скіфам спеціально для приготування опіумовмісних напоїв. З них пили п'янкий коктейль і одночасно спалювали насіння конопель.

"У Скіфській землі ростуть коноплі — рослина, по вигляду нагадує льон, але значно більша і товща (...) Взявши ці насіння, люди потрапляють під повстяну юрту і потім кидають їх на нагріті гальки. Від цього утворюється такий дим і пар, що ніяка еллінська парова не йде в порівняння з такою лазнею", - писав Геродот, і, очевидно, що був правим.

Зараз розкопки в цьому місці припинені, але вчені не втрачають надії незабаром дізнатися щось нове про життя древнього народу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", неподалік Кирилівської церкви знайшли унікальні артефакти. Поки вирішується доля археологічних знахідок на Поштовій площі, археологи, що проводили розкопки біля споруди XVIII століття "Кутовий вежі оборонної стіни", виявили на глибині близько двох метрів ще більш унікальні знахідки - уламки ліпної кераміки, що відноситься до періоду стародавніх скіфів.

 

Автор матеріалу: 
Женя Степко
Теги: 
скіфи, канабіс, опіум, археологи, розкопки
Виверження Помпеї енергетично можна порівняти з вибухом відразу п'ятьох атомних бомб, скинутих на Хіросіму
0
0
22:57 20.08.2018
Цілком можливо, що вже наші онуки побачать ліс тільки на картинках
0
0
22:15 20.08.2018
Аанна Монтес – шпигун світового масштабу, яку контррозвідка США не могла викрити цілих 16 років
0
0
21:47 20.08.2018
Окрім краси і побожності, леді Ґодіва володіла і підвищеним почуттям справедливості
0
0
20:44 20.08.2018
Винахід багато в чому зумовив те, як розвивалася телефонія надалі
0
0
20:37 20.08.2018