На території Ставропольського краю археологи виявили в могильному насипі коштовні прикраси і чаші з залишками опіуму і канабісу.

Цю інформацію повідомляє незалежне британське джерело.

Виходить, що Геродот був правим і стародавні скіфи дійсно вживали наркотичні речовини.

Археолог фонду прусського культурного надбання у Берліні Андрій Бєлінський звернув увагу на поховання "Сенгілеєвське-2" ще в 2013 році. В ході розкопок йому вдалося дістати з грунту дивну будову прямокутної форми. У ній знаходилися золоті експонати: кілька посудин, три кубка, масивне кільце і пара браслетів. У загальній складності знахідка важила 3,2 кілограма.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

У ході експертизи з'ясувалося, що вік чаш - понад 2400 років, а на їх поверхнях виявили невелику кількість наркотичних речовин.

За словами археологів, цей посуд служив скіфам спеціально для приготування опіумовмісних напоїв. З них пили п'янкий коктейль і одночасно спалювали насіння конопель.

"У Скіфській землі ростуть коноплі — рослина, по вигляду нагадує льон, але значно більша і товща (...) Взявши ці насіння, люди потрапляють під повстяну юрту і потім кидають їх на нагріті гальки. Від цього утворюється такий дим і пар, що ніяка еллінська парова не йде в порівняння з такою лазнею", - писав Геродот, і, очевидно, що був правим.

Зараз розкопки в цьому місці припинені, але вчені не втрачають надії незабаром дізнатися щось нове про життя древнього народу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", неподалік Кирилівської церкви знайшли унікальні артефакти. Поки вирішується доля археологічних знахідок на Поштовій площі, археологи, що проводили розкопки біля споруди XVIII століття "Кутовий вежі оборонної стіни", виявили на глибині близько двох метрів ще більш унікальні знахідки - уламки ліпної кераміки, що відноситься до періоду стародавніх скіфів.