Неподалік Кирилівської церкви знайшли унікальні артефакти. Поки вирішується доля археологічних знахідок на Поштовій площі, археологи, що проводили розкопки біля споруди XVIII століття "Кутової вежі оборонної стіни", виявили на глибині близько двох метрів ще більш унікальні знахідки - уламки ліпної кераміки, що відносяться до періоду стародавніх скіфів. Передає УНІАН.За цей час були відкриті культурні шари XVII-XIX ст., часів Київської Русі (XII-XIII ст.) та скіфського періоду, а це, імовірно, V-VI ст. до нашої ери. За словами археолога В'ячеслава Баранова, раніше ця територія не досліджувалась: "Ми з'ясували, що нижній хронологічний горизонт ставився до скіфського часу. Пізніше тут існувало давньоруське поселення". З шарів Київської Русі археологи витягли черепки посуду, кістки тварин, уламок хрестика, а з скіфського періоду - уламки давньої кераміки.Не менш дивовижні відкриття чекали археологів в шарах XVII-XVIII ст.: стародавній некрополь з 10-ю похованнями. В одній з могил, де імовірно поховали священика, знайшли іконку - живопис олією по бронзі.

На одному її боці зображена Марія з Ісусом, а на іншому - лик невідомого святого. "Також з цього поховання вдалося витягти великий дерев'яний хрестик з чотками, швидше за все кипарисовий, в бронзовому окладі", - розповів археолог Іван Зоценко.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли
Показати ще

Більш пізній період XVIII-XIX ст., показав археологам кілька десятків мідних монет. Всі знайдені артефакти відправили на реставрацію, а місце проведення розкопок законсервували, засипав його землею.

Що стосується "Кутової вежі оборонної стіни", то зараз її реставрують. Реставрацію планують завершити до кінця цього року.Також, дослідниками ведуться розкопки і біля стін Софійського собору. Тут досліджують стародавні монастирські погреби XVII ст., де послушники зберігали харчі.

"Розкопки проводяться на місці провалу, який стався в квітні цього року, в 25 метрах на північний захід від будівлі собору", - розповіли в Нацзаповіднику "Софія Київська".

"Є версія, що підземелля з відгалуженнями було споруджено ще за часів Київської Русі, а в XVII ст. його пристосували під потреби монастиря".

"Хлопці вже дійшли до кінця XVIII - початку ХІХ ст. По мірі просування розкопок, пісок повністю виберуть, щоб спуститися на дно підземної споруди і дослідити його. Потрібно зрозуміти, в якому воно стані і як його потім консервувати", - пояснив Корнієнко.

Як повідомляв портал "Знай.uа", глибоко під Сахарою на заході Африки вчені виявили найдавніший пігмент у світі в породах, яким більше мільярда років.