Американські біологи проаналізували останнє сонячне затемнення і підтвердили існування вкрай незвичайного феномена. Як виявилося, бджоли різко замовкають і перестають рухатися в той момент, коли настає повна темрява. Їх висновки були представлені в журналі Annals of the Entomological Society of America, передає Хвиля.

«Згадки цього феномену в літературі змусили нас очікувати, що рівень активності бджіл буде плавно падати. Але ми абсолютно не чекали побачити те, що бджоли будуть нормально літати до настання повного затемнення, і в цей момент різко припинять рухатися. Це виглядало так, наче хтось раптово вимкнули світло у кімнаті, і все життя у ній затихло» Кэндейс Гален з університету Міссурі.

Наприкінці серпня минулого року, як зазначає Гален, на території США відбулося чергове повне затемнення, і вона вирішила провести експеримент з участю бджіл та інших комах, за життям яких вона спостерігає.

Для цього фахівець і її однодумці зібрали групу з чотирьох сотень добровольців. Під час наступу затемнення вони стежили не за диском зірки, а спостерігали за активністю бджіл, а також записували рівень «природного шуму» за допомогою спеціальних мікрофонів, при цьому заміряючи температуру повітря.

Популярні новини зараз

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Вчені припускали, що комахи будуть вести себе під час затемнення приблизно так само, як при настанні ночі, поступово знижуючи рівень активності і впадаючи в анабіоз або сплячку. Проте щось пішло не так.

Варто відзначити, що з початку бджоли не помічали затемнення, майже не змінюючи поведінку навіть при істотному зниженні в яскравості денного світла. Коли ж тінь Місяця повністю закрила те місце, де перебували вчені, бджоли різко переключилися в «нічний режим» і перестали дзижчати або проявляти якісь інші ознаки життєдіяльності.

Після побаченого група фахівців переконалася, що ця дивина в поведінці бджіл буде особливо цікава для нейрофізіологів, що вивчають поведінку комах і їх «біогодинник», а також для екологів, що спостерігають за тим, як світлове забруднення впливає на поведінку тварин і рослин.

Нагадаємо, що Україна посіла почесне п'яте місце в світовому рейтингу за обсягами виробництва меду, а от у Європі ми зайняли перше місце.

Як повідомляв портал Знай.uа, астронавт NASA показав дивовижні знімки Чорного моря.

Також портал Знай.uа писав, що вчені створили пристрій для управління тарганами.