Археологам вдалося відкрити чорний гранітний саркофаг, який знайшли під час розкопок в Олександрії на північному узбережжі Єгипту. Усередині саркофагу виявили три чоловічі скелети, у одного із загиблих є сліди сильного удару по черепу.

Про це йдеться на сайті Science Alert.

Саркофаг, знайдений на початку липня на глибині п'ять метрів, був закритим більше двох тисяч років назад в період династії Птолемея (IV - I століття до нашої ери), відтоді його не відкривали, про це свідчить недоторканий шар штукатурки під його кришкою.

У висоту історична знахідка досягала 185 сантиметрів, в ширину - 165 сантиметрів, а в довжину - 265 сантиметрів. Дослідники стверджували, що в могилі була похована людина високого соціального прошарку.

Популярні новини зараз
Головне за 25 березня: у Тищенка з'явився фанат, Тіна Кароль збентежила Зеленську, а Україна переходить на літній час Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Саркофаг вдалося відкрити у четвер, 19 липня. Під кришкою гробниці виявилася червона рідина, в якій плавали три фрагментованих скелета. Як вважають фахівці, рідина була стічною водою, яка просочувалася через грунт та прходила до саркофага через тріщину, тому це сприяло повному розкладанні мумій.

Крім того, дослідники не знайшли ніяких доказів, того що останки належать привілейованим, знатним людям, зокрема членам царської сім'ї.

Нагадаємо, раніше у це складно повірити: історія найвідоміших мумій на планеті.

Коли говорять про мумій, людська уява малює Стародавній Єгипет. Але муміфіковані останки можна знайти в давніх і сучасних культурах в усьому світу. Деякі мумії доходять до наших днів завдяки впливу навколишнього середовища, інші ж є результатом людського втручання.

Від стародавніх тварин до сумних жертв — тут ви дізнаєтеся про мумій, що, незважаючи на вік, чудово збереглися до наших днів. Повідомляє Телеграф.

У давнину тіло Рамсеса перезахоранивали 5 разів через грабіжників могил. В сучасності, в 1974 році, вчені виявили, що мумія фараона швидко псується. Тоді її відправили у Францію для експертизи й реставрації.

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, що вчені повернули лице єгипетській мумії.

Також "Знай.ua" писав, про те, що у Гренландії мисливці знайшли 500-річну гробницю з муміями.