Коли говорять про мумій, людська уява малює Стародавній Єгипет. Але муміфіковані останки можна знайти в давніх і сучасних культурах в усьому світу. Деякі мумії доходять до наших днів завдяки впливу навколишнього середовища, інші ж є результатом людського втручання.

Від стародавніх тварин до сумних жертв — тут ви дізнаєтеся про мумій, що, незважаючи на вік, чудово збереглися до наших днів. Повідомляє Телеграф.Фараон Рамсес II, який правив з 1279-1213 до н. е., вважається одним з найбільш впливових правителів Стародавнього Єгипту.

У давнину тіло Рамсеса перезахоранивали 5 разів через грабіжників могил. В сучасності, в 1974 році, вчені виявили, що мумія фараона швидко псується. Тоді її відправили у Францію для експертизи й реставрації.

Для візиту в іншу країну був необхідний сучасний паспорт Рамсеса, тому в ході створення документа в графі "рід занять" вказали "цар (який помер)". В аеропорту Парижа мумію фараона зустрічали з усіма військовими почестями, належними при візиті глави держави.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Російським мобілізованим роздають іржаві автомати, які годяться лише на металобрухт: "Не найгірші екземпляри" Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб Сергій Притула "розчавив" путіна, як комашку і розклав усе "по поличках": "Ботоксна ср*ка"
Показати щеМумія "Людини з Гроболла" в музеї Орхуса, Данія.Добре збережене тіло чоловіка було виявлено в 1952 році в торф'яному болоті Данії. Судячи з перерезанному горла, він був убитий і потім кинули в болото. Згідно з аналізами, чоловік помер близько 290 року до н. е. "Людина з Гроболла" вважається "одним з найбільш вражаючих відкриттів з ранньої історії Данії", так як мумія є одним з найбільш збережених болотних тіл у світі.

Дивно добре збереглася мумія мисливської собаки, яка, ймовірно, належала родині фараона. Коли собака померла, вона була похована в спеціально підготовленої гробниці в Долині Царів у Єгипті.

Як повідомляв портал "Знай.uа", аналіз ДНК єгипетських мумій відкрив несподівані факти. Відкриття зробили групою дослідників з інституту Макса Планка і Університету Тюбінгена. Вчені змогли відновити геном стародавніх єгиптян.

Для цієї роботи брали зразки тканин єгипетських мумій, вік яких перевищував три з половиною тисячі років. Виявилося, що фараони були зовсім не такими, як багато хто собі уявляв. Зокрема, вони не були вихідцями з Африканського континенту.

Більш того, протягом багатьох сотень років геном єгиптян практично не змінювався, оскільки іноземним завойовникам не вдавалося оволодіти цією стародавньої країною.