У понеділок, 21 січня, жителі п'яти континентів споглядали повне місячне затемнення. У той же день відбулося ще дещо: в 4:41:43 UT в Місяць врізався метеорит.
Доктор Фріц Хельмут Хеммер сфотографував затемнення з Канарських островів і зобразив вогненна куля.

«Це щасливий випадок! На знімках, зроблених незадовго до цього і всього через кілька секунд після, нічого немає. Вогненна куля був недовгим, і я радий, що зловив його в цій двухсекундной витримці », - прокоментував Хеммер.
Після затемнення з'явилися десятки знімків і відеороликів, на яких видно зіткнення. Вивчаючи один з них, зроблений Крістіаном Фрешліном з Нідерландів, геолог Джастін Коварт визначив селенографічні координати місця удару, згідно з якими метеорит впав на захід від місячного кратера Лагранжа. Про цю подію повідомили місцеві ЗМІ.

До цього вченим не вдавалося зафіксувати зіткнення метеорита з місяцем прямо під час місячного затемнення, проте на цей раз видовище могли спостерігати майже всі бажаючі.

Спочатку може здатися, що метеорит може становити загрозу для Місяця, але це не зовсім так. Згідно з повідомленнями вчених, метеорити постійно падають на Місяць. Зазвичай удари реєструються кожні 2-3 години. Розміри каменів варіюються від тенісного м'яча до величезних брил, що вивільняє при зіткненні енергію, рівну тоннам тротилу. Але на відміну від багатьох інших зіткнень, цей метеоритний удар був зафіксований під час повного місяця, коли сліпучий місячне світло зазвичай затьмарює світло будь-якого вогненної кулі. Під час затемнення тінь Землі на годину перетворила місячний день в ніч, що і дозволило побачити метеорит.

Популярні новини зараз

Госпіталізована співачка МакЅим у комі, шанувальники не знаходять собі місця: "Підключили до ШВЛ"

Подорожі за кордоном для українців: куди, з якими тестами й вакцинами пускатимуть

Злата Огнєвіч показала, в чому буде на першій вечірці "Холостячки": "Аж мурашки"

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Показати ще

Ще портал "Знай.ua" писав, що астрономи безперервно стежать за траєкторією польоту астероїда Апофіс. Він може пролетіти в близькості до Землі, так і піддатися її тяжінню і обрушити свою міць на мирне населення планети.

Крім того, "Знай.ua" повідомив, що динозаври спостерігали за формуванням кілець Сатурна. Відкриття вчених перевернуло основи астрономії.

Також портал "Знай.ua писав про те, що рослина, яке китайські вчені намагалися виростити на місяці, загинуло. Воно загинуло в посадковому модулі Чан'е-4 через 9 діб.