Вчені Європейської південної обсерваторії в Чилі об'єднали чотири телескопа для проведення прямих спостережень за планетою, яка розташована в 129 світлових років від Землі.

Було встановлено, що на невідомому "супер-юпітері" (клас космічних об'єктів на порядок масивніше Юпітера) панує бурхлива атмосфера з вихровими хмарами заліза і силікату, пише Daily Star.

Ця планета під назвою HR8799e була виявлена в 2010 році на орбіті зірки в сузір'ї Пегаса.

Чотири телескопа

Це світ, не схожий ні на один з знайдених в нашій Сонячній системі, який є одночасно більш масивним і набагато молодше, ніж будь-яка планета, що обертається навколо Сонця.

Популярні новини зараз
Сало, ошийок та грудинка: ціни на м'ясопродукти додали оптимізму українцям Почніть відкладати вже зараз: що здорожчає перед Новим роком Україна може отримати нові ракети, які дістануть окупантів у глибокому тилу Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки
Показати ще

"Наші спостереження показують, що зсередини газовій куля світиться теплими променями світла, що обертаються крізь штормові плями темних хмар", — пояснив професор Сильвестр Лакур з Паризької обсерваторії у Франції та Інституту позаземної фізики Макса Планка, сказав.

Зазвичай вчені змушені використовувати непрямі методи для вивчення екзопланет (планет за межами Сонячної системи) через сліпуче світло їх зірок.

Суперюпітер HR8799e

У даному ж випадку вони використовували так звану оптичну інтерферометрію, яка дозволила чотирьом телескопам працювати як один.

В результаті вийшла система формування зображень, досить чутлива, щоб відокремити світло від планети і її батьківської зірки.

За останні 25 років поза Сонячної системи було виявлено до 4000 планет, але жодна з них не спостерігалася безпосередньо до цих пір.

Тепер астрономи впевнені, що у більшості зірок Чумацького Шляху є хоча б одна планета на орбіті.

Початкове уявлення про суперюпітер HR8799e

Нагадаємо, вчені NASA оголосили про плани спорядити "недорогу" експедицію на найбільший супутник Нептуна — Тритон.

Як повідомляв портал "Знай.uа", апарат NASA OSIRIS-REx передав на Землю нові знімки астероїда Бенну.

Також "Знай.uа" писав, що на Марсі виявили людську скульптуру: що приховує Червона планета.