Група археологів з Єгипту та Італії під час розкопок на півдні Єгипту близько міста Асуан виявила давню гробницу. Про це повідомляє CNN.

Вона була видовбана в скелі і замурована кам'яною стіною, завдяки чому не була розграбована. Сама гробниця складається з кількох кімнат. В них знайшли останки тіл чоловіків, жінок і дітей, які відносяться до періоду між VI століттям до н. е. і IV століттям н. е.

Популярні новини зараз

Озвірілі мітингувальники атакували автобуси з українцями в Санжарах, санаторій обіцяють спалити

Напівлиса жінка в руках справжньої чарівниці змінилась до невпізнаваності, фото

АТБ змінює ціни зі швидкістю світла, "сюрприз" чекатиме на касі: "Не подобається - ходіть на..."

Пасажирка влаштувала у вагоні метро спекотний денс: обскакала Яму і Кухар, епічне відео танців

Показати ще

Загалом, у гробниці виявлено 34 мумії, різні артефакти, серед яких кераміка, прикрашені візерунками похоронні маски і дерев'яні статуетки, десятки амфор з пахощами і жертовні посудини з підношеннями богам.

Також в гробниці збереглися вази, використовувані при муміфікації, і носилки. Археологи припускають, що їх використовували для перенесення тіл у гробницю. 

За написами на стінах вдалося дізнатися, що гробниця належала торговцю по імені Тійт. Його мумію знайшли у дерев'яному саркофазі, прикрашенному розписом. Ще два тіла, ймовірно мати і дитина, були покладені одне на інше і вкриті багатошаровим папірусом.

Археологи стверджують, що в даній місцевості знаходяться ще близько 300 стародавніх поховань, датованих періодом VI ст. до н. е. і IV ст. н. е.

Нагадаємо, раніше археологи выдкрили секрет давніх єгиптянок. 

Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені з'ясували, хто похований в давніх європейських гробницях - мегалитах

Також Знай.uа" писав, що вчені знайшли зв'язок між прибульцями і Стоунхенджем