Експерти радять утриматися від увімкнення опалення під час сну, адже це може мати негативний вплив на ваше самопочуття, якість сну та здоров’я загалом. Згідно з порадами спеціалістів, зокрема експерта зі сну Мартіна Сілі, підвищена температура у спальні заважає тілу природно охолоджуватися, що є важливим для занурення в глибокі фази сну, пише британське видання Mirror.
Якщо цей процес порушується, людина може часто прокидатися, погано відпочити та відчувати втому і дратівливість наступного дня. Окрім цього, увімкнене опалення висушує повітря, що може призвести до неприємних симптомів: сухості у горлі, потрісканих губ, подразнення шкіри, дискомфорту в пазухах і навіть загострення алергій.

Ліжко / фото: Freepik
Ліжко / фото: Freepik

Тривале пересушене повітря може також сприяти зневодненню організму і швидшому старінню шкіри. У довгостроковій перспективі це може впливати на імунну систему, обмін речовин і серцево-судинну діяльність.

Що робити, якщо у спальні занадто холодно? Замість увімкнення опалення чи електричної ковдри (які становлять пожежну небезпеку), фахівці рекомендують використовувати теплу термобілизну, затишні піжами чи шкарпетки, які добре зберігають тепло. Це дозволяє забезпечити комфорт і уникнути перегріву приміщення.

кіт в піжамі
кіт в піжамі

Отже, важливо забезпечити прохолодний, але не холодний мікроклімат у спальні, щоб тіло могло природно адаптуватися до температури, забезпечуючи повноцінний відпочинок і здоров’я.

Нагадаємо, газ, вугілля чи дрова: що обирати для ефективного опалення свого будинку

Популярні новини зараз
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Штрафи впаяють по-повній: податкова попередила про зміни з 1 серпня
Показати ще

Раніше ми писали про те, що зимові тарифи на комуналку: чи варто хвилюватися про подорожчання послуг

Крім того, Знай.ua повідомляв, при переході на індивідуальні котли українцям пообіцяли 50 000 грн "зверху"