Сьогодні зоозахисники борються за заборону проведення лабораторних випробувань на тваринах. Однак, ще зовсім недавно експерименти ставилися і на людях. Далеко не для кожного експерименту на людину потрібно чинити фізичний вплив. Однак, як повідомляє сайт Gazeta.Ua, незабутні травми можуть принести і психологічні експерименти. У цій замітці ми зібрали історії 5 найбільш шокуючих дослідів.

1. Виховання хлопчика як дівчини (1965-2004)

В результаті невдалої операції 8-місячний Брюс Ремер позбувся статевого члена. Психолог Джон Мані з університету Джона Хопкінса в Балтіморі порекомендував батькам виховувати хлопчика як дівчинку. Брюс тричі намагався покінчити жити самогубством. Намагаючись все-таки повернутися до нормального життя, він змінив ім'я і одружився. Але після розлучення з дружиною він звів рахунки з життям у 38 років.

2. "Жахливий експеримент" (1939)

Уенделл Джонсон з університету Айова (США) зі своєю аспіранткою Мері Тюдор в 1939 році розділили 22 дітей-сиріт на дві групи. Одних переконували, ніби їх мова бездоганна, других - що вони жахливо заїкаються, хоча це було неправдою. В результаті у більшості хлопців другої групи на все життя розвинулося заїкання.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

3. Малюк Альберт (1920)

Два місяці 9-місячному Альберту демонстрували ручного білого щура, вату, маску Санта-Клауса з бородою, білого кролика і т. д. Але після доктор психології Джон Уотсон за спиною дитини почав бити залізним молотом по металевій пластині кожен раз, коли хлопчик доторкався до щура. У підсумку Альберт до кінця життя боявся не тільки білого пацюка, але і вати, Санта-Клауса і білого кролика.

4. Експерименти Лендіса (1924)

Карін Лендіс з університету Міннесоти в 1924 році вивчав міміку людини. Лендіс демонстрував своїм студентам те, що могло викликати сильні емоції: вимагав вдихати аміак, дивитися порнографію, торкатися жаб. Потім Лендіс наказав студентам відрізати голову щуру. Більшість з них погодилися. Ніяких закономірностей в міміці знайти не вдалося, зате Лендіс справедливо зазначив, що в групі під впливом авторитету людина здатна на багато що.

5. Стенфордський тюремний експеримент (1971)

Психолог Зімбардо створив дуже реалістичну імітацію в'язниці в підвалі факультету психології, а студентів-добровольців (їх було 24) розділив на "ув'язнених" і "наглядачів". Спочатку студенти розгубилися, але другий день експерименту все розставив на свої місця: повстання "ув'язнених" було жорстоко придушене "наглядачами".

"В'язні" настільки вжилися у свої ролі, що почали відчувати себе в'язнями цієї в'язниці, а студенти, яким дісталася роль "смотрящих", відчули справжні садистські емоції по відношенню до людей, які ще кілька днів тому для них були добрими друзями. Досвід припинили достроково з етичних міркувань.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про улюблені татуювання бабусь