Штучний інтелект здатний обробляти величезні масиви даних. Ця його здатність може бути успішно використана в криміналістиці. Наприклад, алгоритм CARMEL аналізує повідомлення, шифри і почерк злочинів серійних вбивць в США. До цього алгоритму вже вдалося розшифрувати один з найскладніших манускриптів в історії людства. Мова йде про Copiale Cipher — рукописному 105-сторінковому манускрипті кінця XVIII століття. Аналізуючи час, місце та обставини злочинів, CARMEL виявляє найбільш небезпечні місця в місті. Як повідомляє Next Web, в даний час алгоритм працює над розшифровкою криптограм Зодіаку, відомого маніяка 1960-х років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Щоб ШІ зміг зрозуміти, кого і як шукати, його потрібно навчити на матеріалах всіх уже розкритих злочинів такого роду. Зараз таке навчання проводять з алгоритмом CARMEL, якому показують всю наявну інформацію про вбивцю на ім'я Зодіак, щоб навчити алгоритм "думати, як злочинець". Зодіак вбивав людей на півночі штату Каліфорнія і в Сан-Франциско в кінці 1960-х років. Особистість злочинця досі не встановлена. Сам він використовував псевдонім Зодіак у серії уїдливих листів, які відправляв в редакції місцевих газет. У конвертах також були чотири криптограми, у яких убивця зашифрував відомості про себе. Людям вдалося розшифрувати тільки одну.
Однак, невідомо, чи допоможе розкриття злочинів півстолітньої давності більш ефективно розслідувати справи в наші дні. Тому Томас Хэнгроув створив алгоритм для "Проекту по боротьбі з вбивствами" (Murder Accountability Project — MAP). На його думку, 5000 злочинцям щорічно вдається уникнути покарання. Тому алгоритм працює над створенням "карти нерозкритих вбивств", виявляючи райони, де найчастіше скоюються злочини, винуватців яких так і не вдалося знайти.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про здатність штучного інтелекту виявляти оригінали картин