Міф 1. Будеш їсти ГМО — мутантом станеш. Це самий дивний міф, який викривали і розбирали вже так багато разів, що навіть піднімати цю тему ніяково. Нібито змінені гени з картоплі або сої проникнуть в гени людини і що-то там поміняють.

Якщо б ця схема працювала так просто, то будь-які гени з будь-якого картоплі або сої могли б проникнути до нас в ДНК і щось поміняти. На щастя, цього не відбувається, тому що наша ДНК надійно захищена від генів з продуктів, які ми вживаємо в їжу.

Міф 2. ГМО — це отрута. Основний міф походить з того, що в абревіатуру ГМО кожен вкладає якийсь свій сенс. Насправді вона розшифровується просто: генетично модифікований організм. Ця абревіатура не відповідає на питання "Навіщо модифікований?".

Популярні новини зараз
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Показати ще

Можна навести приклад: у нас є пиріжок. Звичайний пиріжок. Він може бути печеним або смаженою, цибулею або з джемом з кумквата. Пиріжок може бути простроченим. Навіть з начинкою з щурячої отрути з миш'яком. Чи означає це, що пиріжок — зло і що його треба заборонити? Звичайно, немає.

Міф 3. Не містить ГМО — значить корисно Якщо на продукті варто наклейка "Не містить ГМО", це означає рівно одне: в продукті немає ГМО (ми сподіваємося на чесність виробника і вважаємо, що це правда). З цього не випливає ніяких тверджень про користь або шкоду продукту.

Міф 4. Навколо суцільні ГМО! Продовження у міфу різні: тому й хворіємо, тому мужиків нормальних немає, тому моральність падає.

Міф 5. ГМО викликають безпліддя, рак і алергію. Як правило, вважається, що ГМО викликають все і відразу. Насправді є привід підозрювати ГМО тільки в можливій алергії у людей, які до неї схильні. Оскільки харчова алергія — це реакція організму на чужорідний білок, то в теорії будь-білок з ГМО може її викликати. Тому ГМО тестують на алергени і до цього тестування в продаж не пускають.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив про 5 найпоширеныших міфах про космос.