Гіпноз довгий час вважався сумнівною практикою без наукових підтверджень, але з розвитком нових технологій він отримав шанс на відродження в медицині.

Сучасні дослідження поєднують традиційні методи з новими технологіями, і гіпноз стає все більш популярним, зокрема завдяки онлайн-платформам, де можна знайти відео для зняття стресу та покращення ясності розуму, пише The Economist.

На конференції з гіпнозу в Каліфорнії психіатр Девід Шпігель поділився успіхом свого застосунку, який з 2020 року набрав понад 650 000 користувачів. Хоча гіпноз досі асоціюється з псевдонаукою, деякі лікарі відстоюють його ефективність у зменшенні болю та лікуванні психічних захворювань.

Гіпноз включає два етапи:

  • індукцію (глибоке зосередження),
  • навіювання (зміна сприйняття, наприклад, болю).

Дослідження підтверджують ефективність гіпнозу: у пацієнтів з болем або депресією він допомагає, особливо в поєднанні з когнітивно-поведінковою терапією. Неврологічні дослідження показують, що гіпноз активує певні ділянки мозку, які знижують тривожність і біль.

Популярні новини зараз
Гороскоп на суботу, 4 січня: як побудувати ідеальний план для тіла, душі та гаманця Стосується всіх власників платіжних карток: "Ощадбанк" прийняв важливе рішення Абоненти залишаються без грошей та зв'язку: "Київстар" зачищає рахунки під нуль Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

У ряді країн гіпноз активно застосовують у медичних установах, наприклад, у Франції та Нідерландах. Проте широке застосування гіпнозу заважають проблеми, як відсутність стандартів і обмежені фінансові стимули в порівнянні з ліками.

Крім того, Знай.ua повідомляв, українські лікарні переходять на нову систему: що зміниться для пацієнтів

Також наш портал інформував, медичне страхування на 2025 рік: що зміниться і як не переплатити

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що "Років через 10 сама б з'їхала на общагу": українці жартують про 17-кг пухлину, видалену у жінки на Прикарпатті