Земля регулярно отримує ці імпульси з інтервалом у 125 хвилин, тобто приблизно кожні дві години.

Хоча перша думка, яка виникає при отриманні таких сигналів, це спроба контакту від позаземних цивілізацій, цього разу вчені вимушені засмутити прихильників теорій про інопланетян – ці сигнали мають інше, хоча й не менш захопливе, джерело – пише indy100.

Дослідники виявили, що сигнали виходять від дивовижної пари зірок, яка розташована на відстані близько 1645 світлових років від Землі. Ця незвичайна пара складається з білого карлика та червоного карлика, які перебувають настільки близько один до одного, що їхні магнітні поля вступають у взаємодію, утворюючи радіохвилі, які доходять до нашої планети.

Космос, зірки / фото: Pinterest
Космос, зірки / фото: Pinterest

Ця зоряна система отримала назву ILTJ1101 і є предметом особливого інтересу серед астрономів, оскільки дозволяє краще зрозуміти властивості зірок і поведінку їхніх магнітних полів.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають право на додаткові 940 гривень: хто може збільшити свою пенсію За це ви працювали все життя: пенсіонерам доплатять 100 гривень Буде дуже важко: українців попередили, сунуть важкі часи По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році
Показати ще

Команда науковців на чолі з докторкою Іріс де Руйтер з Університету Сіднея змогла встановити походження цих сигналів. Саме вона вперше виявила ці імпульси у 2024 році, аналізуючи архівні дані, отримані за допомогою телескопа LOFAR у Нідерландах – найбільшого радіотелескопа, що працює на низьких частотах.

Перший імпульс було зафіксовано ще у 2015 році, але після детальнішого вивчення цієї ділянки космосу дослідниця виявила ще шість сигналів, кожен з яких тривав від кількох секунд до хвилини та повторювався з регулярними проміжками.

Космос, зірки / фото: Pinterest
Космос, зірки / фото: Pinterest

Такі чітко впорядковані та регулярні сигнали зустрічаються дуже рідко. Спочатку було видно лише червоного карлика, рух якого вказував на наявність другого об'єкта. Саме завдяки швидкому коливанню його позиції з інтервалом у дві години вчені зрозуміли, що поруч знаходиться білий карлик, який і є частиною цієї унікальної зоряної системи.