Нещодавно перший заступник Голови Державної екологічної інспекції України, Дмитро Заруба, став гостем YouTube-каналу POLIT Бюро, де обговорив нагальні питання екологічної ситуації в країні та діяльність Держекоінспекції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОдним з ключових питань, яке прозвучало під час інтерв'ю, був вплив збройної агресії рф на довкілля України. Дмитро Заруба поділився тривожними цифрами збитків, завданих природі внаслідок бойових дій, а також розповів про транскордонний вимір цієї проблеми, коли екологічні наслідки відчуваються далеко за межами українських кордонів.
Зокрема, говорячи про масштаби збитків, Заруба зазначив: "На жаль, це не остаточні цифри, в силу того, що бойові дії продовжуються, а окупована територія недоступна для проведення обстеження для розрахунку збитків, які нанесені під час війни".
Перший заступник Голови Держекоінспекції також наголосив на масштабах екоциду:
- Війна, що триває з 2014 року, призвела до величезних збитків для природно-заповідного фонду України.
- Забруднення атмосферного повітря, водних об'єктів та землі набуло повномасштабного характеру.
- Під загрозою опинилися 20% природоохоронних територій України, а саме 812 заповідників та майже 1 мільйон гектарів природоохоронних територій.
В інтерв’ю Дмитро Заруба також розповів про конкретні приклади роботи Держекоінспекції :
- діяльність у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, де Інспекція активно працює над запобіганням та виявленням порушень, таких як незаконна вирубка лісу.
- робота в Сулинському заказнику. Держекоінспекція проводить заходи контролю на територіях природно-заповідного фонду, складає протоколи, притягує до відповідальності осіб, а також оцінює масштаби збитків, завданих навколишньому середовищу. Окремо було згадано про вилучення незаконних знарядь лову та великої кількості незаконно виловлених водних біоресурсів.
- успішна історія боротьби з незаконною вирубкою лісу на Поліссі, де Держекоінспекція домоглася справедливості в суді, і Дубровицька міська рада була змушена відшкодувати завдану шкоду. Цей приклад демонструє наполегливість та ефективність роботи Інспекції у захисті лісових ресурсів.
Крім того, Дмитро Заруба детально зупинився на проблемах транскордонного впливу. Пожежі на нафтобазах та хімічних виробництвах призводять до викидів небезпечних речовин, забруднення Чорного та Азовського морів - це все впливає довкілля європейської частини нашого континенту.
Війна в Україні спричинила масштабну екологічну катастрофу, наслідки якої будуть відчуватися протягом десятиліть. Відновлення навколишнього середовища потребуватиме величезних зусиль та міжнародної співпраці.