У США вперше за тисячоліття на світ з'явилися дитинчата жахливого вовка – тварини, яка вимерла понад 10 000 років тому. Йдеться про вид Canis dirus, відомий як "лютововк" або "жахливий вовк", який колись населяв обидві Америки – від Канади до Венесуели.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроект реалізувала біотехнологічна компанія Colossal Biosciences, яка займається відновленням видів зниклих за допомогою генної інженерії, повідомили в TIME.
Використовуючи ДНК, витягнуту з древнього зуба та вушної кістки, знайдених на території США, вчені змогли розшифрувати геном хижака, що вимер. На його основі вони переписали ДНК звичайного сірого вовка, а як сурогатні матері використовували домашніх собак.
Так на світ з'явилися три вовча – самці Ромул і Рем, а також їх сестра Кхалісі (запахло "Грою Престолів"). Усі вони народилися протягом осені та зими 2024 року. Зараз малюкам всього по кілька місяців, але кожен із них уже важить понад 30 кілограмів і поводиться дико – як справжні хижаки.
Місце їх утримання не розкривається з міркувань безпеки.
Жахливий вовк - не єдиний вид, який Colossal має намір "повернути". У списку амбітних проектів компанії – шерстистий мамонт, додо та тилацин (він же тасманійський тигр).
У березні компанія вже здивувала наукову спільноту, представивши так звану шерстисту мишу – лабораторну істоту з ДНК мамонта, адаптовану до холоду та з прискореним обміном речовин.
За словами вчених, технології, що застосовуються для воскресіння вимерлих тварин, можуть також допомогти зберегти види, що нині живуть, але перебувають під загрозою. Зокрема, методи, використані під час роботи з лютоволком, планують застосовувати підтримки червоного вовка, що є межі зникнення.
"На даний момент ми є еволюційною силою. Ми вирішуємо, яким буде майбутнє цих видів. Якщо ми хочемо майбутнього, яке буде одночасно біочисленним і наповненим людьми – ми повинні дати собі можливість побачити, що наші великі мізки можуть зробити, щоб звернути назад деякі погані речі, які ми вже зробили зі світом, – пояснює ідею проекту вчений-еволюціоніст Бет Шапіро, один із провідних фахівців Colossal.
Екологи вважають, що до 2050 року може бути втрачено до 30% генетичної різноманітності Земл . Тому в Colossal упевнені: генна інженерія – не лише науковий експеримент, а й реальний шанс уповільнити процес вимирання та повернути баланс у природу.
Нагадаємо, ласкаво просимо в котячий рай: покинуте село на Тайвані перетворилося на туристичний магніт
Раніше ми писали про те, що в США пітбуль натиснув на курок пістолета і пальнув у стегно господареві
Крім того, Знай.ua повідомляв, турок після землетрусу оселився в печері і приймає гостей у вигляді змій і людей: "Я знайшов спокій"