Всі вони працювали над стратегічно важливими проектами — від медицини до військових розробок, повідомляє South China Morning Post.

Провідні розробники — раптово і до 50 років

Видання South China Morning Post повідомляє про низку смертей серед провідних фахівців з ШІ у Китаї. Більшість із них були у розквіті кар’єри, очолювали важливі дослідження та працювали на державні чи технологічні компанії.

Серед померлих:

  • Сунь Цзянь, 45 років — головний науковий співробітник Megvii Technology, компанії, що спеціалізується на комп’ютерному зорі. Помер у 2022 році.
  • Фен Янхе, 38 років — військовий інженер, який працював над ШІ-розробками для армії. Загинув у 2023 році під час «виконання важливої місії».
  • Лю Юнфен, 47 років — професор Чжецзянського університету, який, за словами рідних, за рік відпрацював 136 днів понаднормово. Помер у березні цього року.

Штучний інтелект / фото: Pixabay
Штучний інтелект / фото: Pixabay

Причина — шалений темп розвитку ШІ

Китай інтенсивно розвиває штучний інтелект, намагаючись не відставати від США та компаній на кшталт OpenAI. Нові продукти, такі як DeepSeek, вже конкурують із західними аналогами, навіть очолюючи рейтинги App Store у США. Але за цим стоїть величезний тиск на розробників.

Популярні новини зараз
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації Гороскоп на сьогодні, 18 квітня: п'ятниця змінить плани – фінансові втрати та несподіваний шанс Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
Показати ще

За словами науковця Лю Шаошаня:

«У цій сфері висока конкуренція. Один дослідник тільки-но починає працювати над темою, а інший уже публікує результати».

Хоч зарплати у цій галузі високі, фахівці постійно перебувають у стресі та працюють з надмірним навантаженням.

Глобальні наслідки успіху Китаю в ШІ

Успіх китайського ШІ-продукту DeepSeek спричинив падіння акцій західних технологічних компаній. Загальні втрати 500 найбагатших людей світу сягнули 108 мільярдів доларів, зокрема компанія Nvidia втратила понад 600 мільярдів, поступившись Apple та Microsoft.

Тривожний дзвінок для індустрії

Фахівці та спостерігачі б’ють на сполох: блискавичне зростання ШІ в Китаї може мати людську ціну. Смерті провідних експертів свідчать не лише про особисті трагедії, а й про глибокі проблеми у системі наукової та технологічної праці в Китаї.