Отрута скорпіона, що мешкає в тропічних лісах Амазонки ( Brotheas amazonicus ), може допомогти в лікуванні раку молочної залози. Про це повідомляє портал Science Allert.

Скорпіон, скріншот: Youtube
Скорпіон, скріншот: Youtube

Старіння населення світу, а також більший вплив забруднюючих речовин та стресів провокують зростання рівня раку, деменції та інших захворювань. Тож у нескінченному пошуку нових варіантів лікування деякі дослідники шукають їх у найнесподіваніших місцях, наприклад, у хвості скорпіона.

Щоб пришвидшити процес, група дослідників з Бразилії вставляє потенційні гени, які їх цікавлять, у ДНК організму-"фабрики", щоб створити продукт гена. Потім вони можуть тестувати отримані білки, подібні тим, що містяться в отруті скорпіона, для різних медичних застосувань.

"Нам вдалося ідентифікувати у цьому виді амазонського скорпіона молекулу, подібну до тієї, що міститься в отрутах інших скорпіонів, і яка діє проти клітин раку молочної залози", – пояснює фармаколог Університету Сан-Паулу Еліан Кандіані Арантес.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 3 липня: неприємні сюрпризи, перешкоди у кар'єрі та несподівані витрати – прогноз для всіх знаків Зодіаку ТЦК вимагає сувору звітність: чекають дані на людей та машини Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить ТЦК підуть з рейдами на ухилянтів: де шукутимуть порушників мобілізації
Показати ще

Науковці провдять дослідження
Науковці провдять дослідження

Як і хіміотерапевтичні препарати, молекула BamazScplp1 запускає некроз – процес загибелі клітин – у клітинах раку молочної залози, що призводить до їх розриву.

Дослідження цього методу лікування ще тільки почалися, але дослідники повідомили, що використовуючи його для створення молекул з генів, вони також знайшли молекулу, яка сприяє росту кровоносних судин, виготовлену зі зміїної отрути та компонента крові великої рогатої худоби.

Раніше портал Знай писав Кажани допоможуть боротись з раком: науковці зробили важливе відкриття.

Також ми повідомляли Кістки динозаврів допоможуть лікувати рак: нові дослідження вчених.

Крім того, портал інформував Мурахи переграли людей: чому крихітні трудівники обійшли нас.