Акули бояться дельфінів, і ось чому

поділитись
Морські хижаки відступають перед інтелектом

У дитячих мультфільмах і казках про море досить популярний сюжет протистояння акул і дельфінів. І цей сюжет має під собою цілком реальні підстави. Акули дійсно роблять спроби полювати на дельфінів, але, як правило, не більше одного разу в житті. Вся справа в тому, що акули та дельфіни представники різних еволюційних категорій. Перші належать до архаїчних хижих риб, другі будують складні соціальні зв'язки і володіють високим інтелектом. Як повідомляє сайт Навколо Світу, напад на дельфіна може закінчитися загибеллю для акули.

Вся справа в розвитку нервової системи і механізми поведінки схожих на перший погляд, але дуже різних тварин. Адже акули – це хрящові риби, стародавні примітивні мешканці океанів, які керуються у своїй поведінці інстинктами. А дельфіни – водні ссавці, що ведуть складне соціальне життя, спільно полюють і защищающиться від хижаків.

 

Коли ці два види зустрічаються, то акула, виконуючи роль санітарів моря, відразу ж виділяє в зграї дельфінів найслабшу ланку — старого, хворого чи пораненого дельфіна. Намотуючи навколо обраної жертви кола по спіралі, хижачка вичікує час для зручного кидка. Але дельфіни, з їх високорозвиненим інтелектом, швидкою реакцією і здатністю до комунікації, у більшості випадків вчасно помічають акулу і дають колективну відсіч їй: оточують хижачку і починають бити її в зяброві щілини, пошкоджуючи їх. Позбавлена можливості отримувати кисень із води, акула часто виявляється приреченою на смерть.

Ті з них, що вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем, на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів — так з'являється уникання, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дельфінів-наркоманів

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
дельфін, акула, атака
Вченим вдалося створити детальну карту мозку із зазначенням більшості нейронів
0
0
08:35 23.07.2018
Виникненню інсульту сприяє вживання газованої води
0
0
07:45 23.07.2018
Вчені адаптували процеси еволюції до міського середовища
0
0
20:45 22.07.2018
Астрономи заявляють, що вже в серпні комета під назвою C/2017 S3 наблизиться дуже близько
0
0
18:39 22.07.2018
Її особливістю є фіксація навіть найменших імпульсів
0
0
17:36 22.07.2018