Багато фахівців на сьогоднішній день зайняті розробками голосових помічників. Машину вчать розпізнавати людський голос і самостійно синтезувати мову. Разом з тим, існують і проекти протилежної спрямованості. Міністерство оборони США через своє Управління перспективними дослідницькими проектами (DARPA) розробляє нейрокомпьютерні інтерфейси, які допоможуть покращити органи людських почуттів.

У перспективі це не тільки дозволить лікувати людей з різними чуттєвими розладами шляхом передачі закодованої у вигляді цифрового сигналу сенсорної інформації безпосередньо в мозок, але і підвищити ефективність наявних почуттів. Потенціал систем нейронного інтерфейсу привернув увагу й інших сторін, які займаються подібними технологіями, того ж Ілона Маска, який хоче реалізувати свій проект Neuralink. Його основне завдання полягає у наданні можливості людству рухатися в ногу з інтелектуальними машинами.

Нові розробки дозволять перейти в наступну епоху неврологічної терапії. Однак, незважаючи на заявлену медичну мету проекту, військовий профіль відомства залишає простір і для інших оцінок завдань дослідження. На сьогоднішній день в проекті задіяно п'ять наукових колективів і одна приватна компанія.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про досягнення в справі синтезування людської мови

Популярні новини зараз
ТЦК можуть замкнути адвокатів разом із "клієнтами", а юристам вручити повістку прямо у суді Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще