З'ясувалося, що в різних культурах сприймають різні кольорові гами. На думку вчених з Массачусетського технологічного інституту, це пов'язано не з різницею біологічної будови, а з різницею повсякденних практик. Адже саме наша матеріальна зацікавленість в тій чи іншій речі, в кінцевому рахунку, спонукає нас виділяти її серед низки інших. В тому числі, спираючись на колірні відмінності, передають російські ЗМІ.

Щоб провести дослідження, Едвард Гібсон (Edward Gibson), професор массачусетського технологічного ІНСТИТУТУ, разом з колегами вирушив до племені цимане (Tsimané) — мисливців-збирачів, які живуть глибоко в джунглях Південної Америки і сформували свою мову в ізоляції від найближчих груп.

У мові цього племені — менше слів для позначення кольорів, ніж в американському англійською та болівійському іспанською (носії цих мов теж брали участь у дослідженні), а також представникам племені куди складніше домовитися про те, яким словом позначається кожен колір.

При цьому вдалося з'ясувати, що теплі кольори жителі племені позначають з більшою легкістю, ніж холодні. Найімовірніше, це пов'язано з тим, що більшість предметів, що представляють цінність для аборигенів, пофарбовані у помаранчевий і жовтий. Сюди можна, наприклад, віднести їжу та одяг. Мешканці індустріальних суспільств знають більше кольорів, тому що щодня взаємодіють з великою кількістю різних предметів. А небо завжди зустрічається нам в одиничній кількості. Тому представники цимане, як, до речі, і більшість племен на зорі свого існування, не знають синього кольору, або позначають її із труднощами.

Популярні новини зараз

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

Співачка Мята видала правду про Тіну Кароль, підробляла на задвірках: "Твоя кар'єра триває менше"

Анастасія Волочкова розкрила страшну таємницю про неповнолітній інтим в балеті: "*буть з 14 років"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

У той же час у жодного з досліджуваних народів визначення чорного, білого і червоного кольорів не викликало ніяких труднощів. У багатьох мовах вони відповідають поняттям "світло" і "тьма", а червоний-колір крові.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про враження пациента, якому встановили біонічне око