Антропологи з'ясували, чому ми по-різному сприймаємо кольори

поділитись

0

0

Деякі племена і сьогодні не мають назви для синього кольору

З'ясувалося, що в різних культурах сприймають різні кольорові гами. На думку вчених з Массачусетського технологічного інституту, це пов'язано не з різницею біологічної будови, а з різницею повсякденних практик. Адже саме наша матеріальна зацікавленість в тій чи іншій речі, в кінцевому рахунку, спонукає нас виділяти її серед низки інших. В тому числі, спираючись на колірні відмінності, передають російські ЗМІ.

Щоб провести дослідження, Едвард Гібсон (Edward Gibson), професор массачусетського технологічного ІНСТИТУТУ, разом з колегами вирушив до племені цимане (Tsimané) — мисливців-збирачів, які живуть глибоко в джунглях Південної Америки і сформували свою мову в ізоляції від найближчих груп.

У мові цього племені — менше слів для позначення кольорів, ніж в американському англійською та болівійському іспанською (носії цих мов теж брали участь у дослідженні), а також представникам племені куди складніше домовитися про те, яким словом позначається кожен колір.

При цьому вдалося з'ясувати, що теплі кольори жителі племені позначають з більшою легкістю, ніж холодні. Найімовірніше, це пов'язано з тим, що більшість предметів, що представляють цінність для аборигенів, пофарбовані у помаранчевий і жовтий. Сюди можна, наприклад, віднести їжу та одяг. Мешканці індустріальних суспільств знають більше кольорів, тому що щодня взаємодіють з великою кількістю різних предметів. А небо завжди зустрічається нам в одиничній кількості. Тому представники цимане, як, до речі, і більшість племен на зорі свого існування, не знають синього кольору, або позначають її із труднощами.

У той же час у жодного з досліджуваних народів визначення чорного, білого і червоного кольорів не викликало ніяких труднощів. У багатьох мовах вони відповідають поняттям "світло" і "тьма", а червоний-колір крові.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про враження пациента, якому встановили біонічне око

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
колір, око. мова
Чекати прибульців залишилося недовго
0
0
08:33 22.10.2017
Існують різні думки
0
0
06:33 22.10.2017
30-річний експеримент підтвердив вірність теорії еволюції
0
0
00:58 22.10.2017
Більшість заміжніх жінок за лічені роки втрачають інтерес до свого обранця
0
0
20:46 21.10.2017
Створені людьми годівниці змусили синиць змінити форму дзьоба
0
0
12:47 21.10.2017