Дослідники з Оксфорда заявили, що в атмосфері віддаленої газової планети – Урану – чимало сульфіду сірководню. Саме цей газ виділяють гнилі яйця і він має дуже неприємний запах.

Астрономам вдалося частково дослідити склад хмар на Урані. Дослідники заявили, що причиною неприємного запаху на газовому гіганті є вміст сірководню в атмосфері. Варто відзначити, що температура повітря на Урані -224 градуси і це найнижчі показники з усіх планет Сонячної системи. Незважаючи на десятиліття досліджень, склад хмар Урану багато в чому залишається загадкою.

Проте астрономи впевнені, що у верхніх шарах атмосфери планети чимало метану – саме цим вони пояснюють блакитний колір планети. Також прийнято вважати, що основу її атмосфери складають водень і гелій. Ця гіпотеза підтверджується дослідженнями зонда "Вояджер-2", який в 1986 році пролітав неподалік.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль їде в Білорусь на "Слов'янський базар", від якого відмовився Олег Винник

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

Варто відзначити, що концентрація інших компонентів (вода, аміак, сірководень та інші) багато в чому залишається предметом тільки припущень із-за віддаленості планети (у п'ять разів далі Марса) і неможливості сучасного вивчення її космічними апаратами.

Використавши потужності Обсерваторії Джеміні з двома телескопами на Гаваях і в Чилі, британці провели детальну спектроскопію хмар Урану і виявили там дигидросульфид, на відміну від інших газових планет Юпітера і Сатурна. Як вважають астрономи, це дає підстави стверджувати, що дві останні планети утворилися окремо від "крижаних" Урану і Нептуна. Тепер вчені сподіваються на швидкий запуск на орбіту "Гігантського Магелланового телескопа в Чилі, який запланований на 2022 рік і орбітального телескопа "Джеймс Вебб", який запустять не раніше 2020 року, щоб ретельніше вивчити цю віддалену планету.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені напророкували масштабну катастрофу.