Учені з Великобританії провели експеримент, в ході якого з'ясували, що аудіокниги викликають у людини більший спектр емоцій, ніж екранізації творів.

У дослідженні взяло участь 102 респондента у віці від 18 до 67 років. Вони спочатку слухали, а потім переглядали сцени з кількох книг. Про це повідомляє The Guardian.

Для наочності реакцій в експеримент були включені напружені сцени, де була зведена до мінімуму різниця між авторським текстом і сценарієм. Вчені включили в своє дослідження сцени з таких книг: "Пісня Льоду і Вогню" Джорджа Р. Р. Мартіна, "Мовчання ягнят" Томаса Харріса, "Гордість і упередження" Джейн Остін, "Дівчина в поїзді" Підлоги Хокінс, "Собака Баскервілів" Артура Конан Дойла і "Великі надії" Чарльза Діккенса.

У результаті незвичайного дослідження вчені з'ясували, що екранізації сильніше втягують респондентів в сюжетну лінію, однак під час прослуховування аудіокниг у випробовуваних був більш сильний емоційний відгук.

Популярні новини зараз

8 березня та 1 травня скасують? У міністерстві ухвалили остаточне рішення

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Елларт

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Вчені зробили висновок, що прослуховування аудіокниг призводить до активізації роботи тієї частини мозку, яка відповідає за уяву. Пульс при цьому збільшувався в середньому на два удари, а температура тіла піднімалася на 0,7-0,9 градусів.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" американський вчені з університету Джона Хопкінса створили новий тип штучної шкіри для протезів. Розробка під назвою E-dermis повертає пацієнтові не тільки дотик, але і відчуття болю, йдеться в статті EurekAlert!.

Електронна шкіра, створена вченими, буде здатна відправляти больові відчуття в мозок. Фахівці заявили, що дана розробка не тільки допоможе зберегти протез, але і дозволить людям, які втратили кінцівку, отримати більш реалістичну заміну.