Розбитий ртутний градусник — проблема, яка викликає паніку навіть у дорослих. Багато людей не знають, як правильно зібрати ртуть і осколки термометра, щоб не завдати шкоди собі та своїм близьким. Сьогодні ми розповімо тобі головні правила, яких потрібно дотримуватись, щоб не отруїтися ртутними випарами.

  1. Виведи всіх з приміщення, де розбився градусник, не забудь про домашніх тварин.
  2. Скористайся кондиціонером, щоб знизити температуру в кімнаті до 16-18 градусів.
  3. Щільно зачини двері в кімнату і відкрий всі вікна.
  4. Переконайся, що ртуті немає на одязі або взутті.
  5. Одягни гумові рукавички і медичну маску.
  6. Приготуй скляну банку з кришкою (саме в неї ти будеш збирати ртуть). Не забудь наповнити банку водою.
  7. Збери кульки ртуті за допомогою спринцівки або шприца і помісти їх в банку з водою. Якщо на підлозі залишилися дрібні шматочки скла, збери їх за допомогою поролонової губки або мокрої газети.
  8. Наприкінці всієї процедури по збору ртуті необхідно двічі вимити підлогу розчином відбілювача, який містить хлор. На 1 літр води використовуй 1 столову ложку відбілювача. Підлогу потрібно мити таким чином 2 рази в тиждень протягом місяця. Ні в якому разі не можна викидати банку з зібраною ртуттю, її слід віднести до спеціалізованих установ, якщо такі є в твоєму місті.

Чим небезпечний розбитий градусник

Ртуть, з допомогою якої вимірюють температуру, належить до першого класу небезпеки, представляючи собою кумулятивну отруту. Кількість ртуті у звичайному термометрі становить близько двох-п'яти грамів. Якщо вся(!) ртуть випаровується у кімнаті, площею 18-20 квадратних метрів, то концентрація парів ртуті в приміщенні складе близько 100 міліграмів на кубометр (в теорії). А це 300 тисяч разів більше, ніж гранично допустима концентрація для житлових зон. Однак, природна вентиляція кімнат до такого перевищення ніколи не призведе, так і для випаровування всієї ртуті потрібна дуже висока температура.

Популярні новини зараз
Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70 Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

У той же час, варто відзначити, що ртуть має властивість накопичуватися в організмі. Тобто, не зібравши її ретельно, наслідки від вдихання випарів ртуті можуть проявлятися через кілька тижнів, коли ви вже забули про розбитий градусник.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що пиво врятує від смертельної хвороби.