Вчені Єврейського університету вважають, що знайдена біля Храмової гори в Єрусалимі печатьVIII століття до нашої ери могла належати самому пророку Ісаї.

Як пише The Times of Israel, на фрагменті друку можна прочитати ім'я "Ісая". Також там можна побачити букви, які можна прочитати як слово "пророк".

Археолог Ейлат Мазар вважає, що якби печатка не була пошкоджена і там збереглася буква "алеф", то можна було б з упевненістю стверджувати, що вона належала саме пророку. Без цієї букви напис може бути особистим ім'ям. "Йешаяху", втім, прочитується цілком чітко.

Крім того, в 2015 році археологи виявили печатку з написом "цар Іудеї Єзекія". Це цілком збігається з письмовими джерелами. У Танахе йдеться про те, що пророк був духовним наставником царя. Згідно з Книгою Ісаї, пророк жив в VIII столітті до н. е. Ісая почав проповідувати в правління юдейського царя Осії, жив при декількох царях - Озии, Йотама, Ахаза та Єзекії.

Популярні новини зараз
Заброньованих чоловіків закликали мобілізувати: "Колосальний ресурс" Українцям за кордоном дали лише тиждень: кого автоматично зроблять ухилянтом ТЦК більше не вирішують: Кабмін тихо переписав правила мобілізації, що тепер зміниться для українців Пенсіонерам доплатять 1000 гривень: як оформити гроші
Показати ще

Розкопки в Ізраїлі

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли 198 найдавніших артефактів, а також фрагменти тіл тварин і людей в одній з найбільших на планеті підводних печер Сак-Актун.