Лише з початком російської збройної агресії Україна почала використовувати свій військовий потенціал на повну силу. Саме завдяки нашим розробкам з'явились ракети нового типу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Обозреватель".
Вперше зовнішній вигляд крилатої ракети "Нептун" продемонстрували широкому загалу ще на виставці "Зброя та безпека-2015" в Києві. Але побачити її в справі вдалося лише через два з гаком роки, коли в мережі з'явилося відео пробного запуску цієї ракети.
Правда на верху постаралися не піднімати завісу секретності, не ставши вказувати назви новинки. Однак провідні експерти з ВПК зійшлися на думці, що візуально вона схожа на радянську ракету Х-35. А відомо, що саме її наші фахівці обрали як основу для проектування "Нептун".
Зрозуміло, що інформація про розробку проекту тримається в суворому секреті, проте за два роки дещо в ЗМІ все ж просочилося.
По-перше, відомо що "Нептун" випробовували мінімум двічі - навесні 2016 і влітку 2017 років. По-друге, нещодавно секретар РНБО Олександр Турчинов окремо підкреслив, що ракета повністю складається з українських запчастин, тому ми не будемо залежати від іноземних партнерів, що теж величезний плюс.
"Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту - 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина - осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети. Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі в 280 км. Якщо сильно постаратися, то і до Москви дістане", - написав у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.
В цьому ж році стало відомо про випробування ракет оперативно-тактичного комплексу "Грім-2". Відомо, що він розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Втім, ряд джерел стверджують, що 280 кілометрів - це експортне обмеження для ракетної зброї, а для власних потреб Україна може підвищувати дальність до 400-500 км. Якщо розробникам вдасться витримати заявлені характеристики, то "Грім-2" стане самою далекобійною зброєю в розпорядженні сухопутних сил ЗСУ.При деяких розкладах, в зоні ураження може опинитися навіть Москва, а однією з фішок "Грома" повинна стати здатність ракет міняти свою траєкторію прямо по ходу польоту, прориваючи навіть потужні системи протиповітряної оборони.
За даними розробника КБ "Південне", виготовлення ОТРК "Грім" почалося в серпні 2016 року. До кінця 2016 року повинні були відбутися практичні стрільби, проте інформації про них тоді так і не з'явилося. Багато експертів сходяться на думці, що запуск розробки в серійне виробництво трапиться не раніше ніж через рік-півтора.
"Вільха"Ракетний комплекс "Вільха" можна назвати однією з головних візитних карток української "оборонки". У всякому разі, саме про цю новинку відомо більше, ніж про інших. Вперше про проект широкому загалу розповів президент України Петро Порошенко в січні 2016 року. У березні того ж року пройшли перші випробування.
Менше ніж за два роки українським зброярам вдалося просунутися дуже далеко. Не хочеться забігати наперед, але в кінці грудня в ЗМІ з'явилася інформація про початок фінальних випробувань "Вільхи". Тоді провели перший з чотирьох пусків. Якщо все пройде добре, то вже в 2018 році цей ракетний комплекс надійде на озброєння.
Незважаючи на те, що випробування висвітлюються досить широко, технічні характеристики новинки намагаються тримати в секреті. Втім, відомо, що цей комплекс теж відповідає одному з головних принципів нової оборонної стратегії України - відсутності іноземних комплектуючих, а вражати цілі він зможе на відстані не менше 100 кілометрів.
Крім того, з "Вільхи" можна буде знищувати як наземні, так і морські об'єкти. Останній момент є особливо актуальним, адже від ударів з моря Україна захищена поки ще дуже слабо. І хоча роботи по переродження ВМС йдуть повним ходом, але займе цей процес ще не один рік.
Судячи з наданої інфомації, вже у найближчі рік-два українська армія може отримати потужні високоефективні ракети, які будуть трощити противника на величезній відстані. З таким ракетним щитом Україна зможе вгамувати агресора.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Канада відправить українську ракету в космос.