Вчені назвали шість небезпечних речей у будинку, на поверхні яких більше бактерій, ніж на кришці унітазу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк передає Ukrhealth, одним з головних "накопичувачів" бактерій є душова шторка. Вся справа у вологості і теплі у ванній кімнаті, які є ідеальним середовищем для життєдіяльності шкідливих мікроорганізмів. Крім того, до цього додається бруд, яку ми змиваємо з себе, приймаючи душ. Тому експерти радять прати фіранку щотижня, а раз на 2-3 місяці і зовсім вішати нову.
Сміттєва корзина – ще одне улюблене місце розмноження бактерій і мікробів. Її варто хоча б раз на рік міняти і не забувати вчасно виносити сміття.
Може для когось це і несподіванка, але наші гаджети мають на поверхні по 500 тисяч бактерій на кожному квадратному сантиметрі. Всі гаджети варто час від часу протирати спиртом. І бажано не чіпати їх брудними руками, особливо після відвідування туалету.
Губки для миття посуду – брудніші за підлогу. Очевидно, що постійна волога сприяє розвитку бактерій. Міняти губку потрібно хоча б раз в тиждень, в іншому випадку можна отримати захворювання від розладу шлунка до дизентерії.
За ступенем забруднення вимикачі і дверні ручки можуть перевершувати навіть килимок під дверима. Тому не забувайте протирати їх під час прибирання в будинку.
Ще один предмет в будинку, який поглинає пил, а разом з нимі мікроби – це штори і фіранки на вікнах. Мало хто знає, але в шторах можуть розмножуватися пилові кліщі. З них потрібно струшувати пил і мити двічі на рік, а то і частіше.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що сушарки для рук несуть смертельну небезпеку. Група мікробіологів з Університету Коннектикуту в квітневому номері Applied and Environmental Microbiology опублікувала результати дослідження повітря в сушарках для рук.
Виявилося, пристрої всмоктують мікроби і небезпечні патогени, які викидаються в повітря після зливу води в унітазі, а потім бомбардують ними тільки що вимиті руки. Використання фільтрів в сушарках здатне зменшити кількість шкідливих мікроорганізмів, але повністю вирішити проблему таким способом все одно не вдасться.