Теорія еволюції видів Чарльза Дарвіна отримала всесвітнє визнання і лежить в основі всієї біології. Однак окремі припущення великого дослідника час від часу піддаються критиці . До числа таких зауважень належить звіт, опублікований колективом біологів , що представляють Колорадський університет в Боулдері. У поле зору дослідників потрапило питання співвідношення факторів, що впливають на географічне поширення того чи іншого виду. Як повідомляє сайт 24news, вчені розглянули чинники клімату і міжвидової конкуренції.

Як Дарвін припускав, у більш "стресових" кліматичних умовах — наприклад, в сухих або холодних регіонах — ключову роль в обмеженні ареалу існування виду буде грати клімат. Однак при більш м'якому кліматі, на думку знаменитого біолога, більше значення буде мати взаємодія видів між собою — зокрема, конкуренція за ресурси.

Фахівці вирішили перевірити, наскільки припущення Чарльза Дарвіна поширюється на рослини, і з'ясували, що в цілому воно відповідає істині, проте не враховує деякі винятки. Вчені спостерігали за поширенням гібіскусів на декількох ділянках Кенії. Як з'ясувалося,що в місцях, де клімат був вологішим, важливу роль в обмеженні ареалу їх поширення грали такі фактори, як конкуренція, запилення і рослиноїдні мешканці екосистеми. У той же час, у більш сухому (нехай і не "екстремальному" кліматі) подібні фактори грали значно меншу роль.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини припинення еволюції

Популярні новини зараз

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Дипломати посміялися з Росії за кадри з окупованим Кримом: "Як щодо фото власної країни?"

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Показати ще