Німецьким ученим вдалося провести незвичайне "воскресіння" відомого ямайського реггі-виконавця БоБа Марлі. Вся справа в тому, що тепер ім'я легендарного музиканта носить, нещодавно відкритий вид морського павука. Павук Desis bobmarleyi мешкає в приливно-відливної зоні і живиться дрібними мешканцями океанічного узбережжя. Як повідомляє журнал Evolutionary Systematics, рішення дати павуку таке незвичайне ім'я прийшло дослідникам під впливом однієї з популярних композицій Боба Марлі.

Незвичайне середовище проживання павуків нагадало дослідникам пісню Боба Марлі "High tide or low tide", тому вони назвали новий вид на честь співака. На відміну від більшості павуків, що мешкають на суші, представники роду Desis живуть в океанічних литоралях поруч з узбережжям Австралії, островів Полінезії, Японії, Індії. Під час припливу вони ховаються в раковинах морських качечок, коралі або заростях ламінарії, де залишається трохи повітря, і плетуть з павутини заглушку, яка це повітря утримує. Ночами під час відливу дезіси полюють на безхребетних і дрібну рибу.

Дослідники під керівництвом Барбари Баєр знайшли павуків невідомого виду в 2009 році на мозкоподібному коралі Великого бар'єрного рифу приблизно в 20 метрах від берега. Вченим пощастило, так як був сильний відлив. Під час припливів ці корали опинялися на глибині трьох метрів. На коралі, де вони знайшли павуків, автори статті виявили і обривки павутини, якою, мабуть, павуки затягували щілину між поліпами. Самки дезісів бобмарлі виявилися більші за самців, довжина їх тулуба становила дев'ять міліметрів; довжина самців - близько шести міліметрів. Павуки були червоно-коричневого кольору, ноги - оранжево-коричневого кольору та покриті довгими темно-сірими щітинками.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прискорення еволюції

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще