Міжнародна група дослідників виявила в скам'янілості віком 530 мільйонів років, найстаріший очей з коли-небудь знайдених.

Очей, розкопаний в Естонії, належав трилобіту - предка сучасних крабів і павуків, що жили в прибережних водах в палеозойську еру.

"Ця видатна скам'янілість показує, як ранні тварини дивилися на світ мільйони років тому, - зазначає професор Юен Кларксон, входив до групи дослідників. - Дивним чином форма очей цих живих огранізмів за мільярди років мало змінилася".

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Вчені з'ясували, що істота, якій належали очі, володіло слабким у порівнянні з багатьма сучасними тваринами зором, проте було достатньо розвинутим, щоб розпізнавати наближення хижака. Крім того, у цього ока відсутній кришталик. Таким чином, за структурою він схожий на око бджоли або бабки.

Раніше групі дослідників з лабораторії Ок-Рідж вдалося визначити генний комплекс, що відповідає за збереження балансу вологи у рослин, які ростуть у посушливих регіонах планети.

Це відкриття дозволить вивести посухостійкі сільськогосподарські культури і скоротити площі, які потребують штучному зрошенні.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що миші-мутанти забезпечать збереження посівів.