Американо-німецького фізика-теоретика Альберта Ейнштейна викрили в "шокуючій" ксенофобії по відношенню до жителів Азії, особливо китайців, повідомляє The Guardian.

Британське ліволіберальне видання розповідає про публікації подорожніх нотаток ученого, зроблених під час поїздки в Азію з жовтня 1922-го по березень 1923-го. Старший редактор проекту "Папери Ейнштейна в Массачусетському технологічному інституті (США) Зеєв Розенкранц, переклав нотатки Ейнштейна, зауважує, що вчений не мав наміру їх публікувати.

В подорожньому щоденнику Ейнштейн описує жителів Піднебесної як "працьовитих, брудних, тупих людей". Вчений зазначає, що китайці "не сидять на лавках під час їжі, а сидять на корточках, як європейці, коли ті справляють нужду в листяних лісах".

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

На думку Ейнштейна, "стадная нація" скоріше нагадує автомати, ніж людей, а також натякає на недостатню фізичну привабливість китаянок.

"Було б шкода, якщо такі китайці витісняють всі інші раси", — пише вчений.

Також у подорожніх нотатках фізика згадується про інших жителів Азії. Зокрема, науковець пише, що мешканці Коломбо (Шрі-Ланка) "живуть у великій бруду і значному смороді на рівні землі", а також "мало роблять і в малому потребують".

"Простий економічний цикл життя", — зазначає він.

Інше ставлення фізик демонструє до японців, яких він вважає "ненав'язливими, порядними і в цілому дуже привабливими".

"Чисті душі, як ніде серед людей. Потрібно любити і захоплюватися такою країною", — писав фізик.

Ейнштейн у 1921 році став лауреатом Нобелівської премії з фізики. Учений відомий як один з творців спеціальної теорії відносності і вніс вирішальний внесок (поряд з німецьким математиком Давидом Гільбертом) у появу загальної теорії відносності.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", відомий дослідник Скотт Уорінг представив докази наявності життя на Червоній планеті. Думка вченого підтвердилася після детального вивчення знімків марсохода Curiosity. Уфолог заявив про це, після уважного вивчення кількох сотень зображень, зроблених радіокерованим марсоходом.