Чи не з кожним бувало, що після тривалого перельоту ви почували себе погано, або нездужали. Лікарі в один голос запевняють, що це не випадково і цьому є цілком просте пояснення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗакритий простір
Першою причиною, яка може вас вкласти у ліжко після перельоту, це те, що кілька десятків, а то й сотень людей годинами перебувають поруч одне з одним в закритому тісному просторі (салоні літака). А це ідеальне середовища для розмноження бактерій, навіть, не дивлячись на те, що сучасні фільтри в літаку очищують повітря та знищують до 99% бактерій, ви все одно можете підхопити інфекцію чи віруси від сусідів.
Сидіння та столики
Дослідження показують, що найчастіше до організму пасажирів шкідливі мікроорганізми можуть потрапити через наявність їх на відкидних столах.
Туалет
Одним з найбрудніших місць в туалеті літака фахівці називають кнопку змиву унітазу. На цій кнопці виявили 265 колоній бактерій.
До речі, це в десятеро менше, ніж кількість бактерій на столиках в салоні.
Медики радять користуватися паперовими рушниками чи туалетним папером, торкаючись унітазу чи змішувача.
Спинка крісла
Кишені на спинках є розсадником бактерій, які можуть там жити до тижня. Тому варто утриматися від перегляду преси в салоні літака, краще візьміть що почитати з собою.
Прихована небезпека
Крім бактерій, є ще один фактор, який може спричинити хворобу. Один із них – порушення циркадних ритмів. Іншими словами, тривалі перельоти збивають ваш внутрішній ритм, коли ви, наприклад, вилітаєте вдень і прибуваєте на місце також вдень, що пов’язано зі зміною часових поясів.
Оскільки ваш організм не встигає адаптуватися до нових умов, це послаблює імунітет.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", літак з українцями на борту ледь не згорів в Туреччині.