Кілька днів тому мешканців кількох країн здивував «кольоровий» сніг, якому тепер намагаються знайти пояснення. В Україні 19 березня жовтуватий сніг випав на Донбасі. Такого ж кольору опади помітили і в Ростові. Тоді в Донецькому регіональному центрі з метеорології повідомили, що «кольоровий» сніг випав явно з причин техногенного характеру.

«Над промисловими містами в атмосферу піднімається водяний пар, який може містити різні викиди. Проходячі в цьому місці повітряні маси «забирають» з собою і забруднення, які потім випадають на землю разом з опадами», — йдеться в повідомленні.

У так званій «ЛНР» підтвердили версію українських колег. Там уточнили, що опади жовто-оранжевого кольору без запаху, також в них не знайшли ніяких небезпечних речовин. Серед причин також вказали «природні явища глобального характеру».

Варто відзначити, що 23 березня помаранчевий сніг випав також в Сочі і на Кубані в Росії. Кольорові снігові бурі російські синоптики пояснили рідкісним природним явищем. Такі опади пов'язали з піщаними бурями в Африці в районі Сахари. Частинки пилу конденсировались, в результаті чого пройшов забарвлений дощ.

А от коли такий же сніг випав в Одесі, його зв'язали з аварією на заводі в Чехії. 22 березня там стався вибух на заводі компанії Unipetrol, при якому загинули шість осіб. На заводі виробляють синтетичний каучук. Ось тільки метеорологи, дослідили незвичайний сніг, не виявили в ньому небезпечних хімічних речовин, але знайшли частинки піску і глини.

Відзначається, що помаранчевий сніг випав в Україні не вперше. Два роки тому, в 2016 році, циклон Габі, пройшовши з піщаними бурями по Італії, Хорватії, Чорногорії та Греції, досяг України. Тоді в Одесі разом з дощем випав і пісок з Сахари. Вранці, після нічного дощу, одеські водії виявили на своїх автомобілях дивні сліди, схожі на глину.

Схожа ситуація сталася вже 23 і 24 березня, коли піщана буря з Сахари забарвила суходіл і море в помаранчевий колір на Криті. Буря досягла і Грузії, де сніг почервонів на гірськолижному курорті Годергезі у високогірній Аджарії. Пожовтів сніг і в Тбілісі.

В Одесі випав червоний, жовтий і помаранчевий сніг

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на одеситів замість снігу посипалося щось жовте.