Пізно ввечері і навіть посеред ночі багато хто ловив себе на думці, що пора "заморити черв'ячка". Зазвичай хочеться з'їсти чого-небудь солодкого або жирного.

Чому виникає це бажання дізналися співробітники наукового видання Brain Imaging and Behavior.

У дослідженні вчених взяли участь 15 жінок різних вікових груп. Їм показали знімки з апетитною їжею і стежили за реакцією мозку за допомогою МРТ.

Наприклад, ввечері улюблені страви викликали сильну активність мозку, зокрема – в районі смугастого тіла (реагує на заохочення і винагороди). Вчені зробили висновок, що в цей час доби сіра речовина сприймає їжу в якості заохочення. Тим часом, солодка і борошняна їжа провокує вироблення гормону щастя - серотоніну. Саме тому, після важкого дня, хочеться насититися.

Популярні новини зараз
17-річних українців терміново кличуть в ТЦК: що на них чекає Нацбанк виводить з обігу частину грошей: що потрібно знати українцям Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Показати ще

На думку фахівців, якщо протягом дня правильно харчуватися, покращиться сон, а також зменшаться напади нічного голоду. Через неправильні перекуси протягом дня організм страждає від нестачі енергії. Тому ввечері він намагається заповнити те, чого не отримав під час неспання. Як підсумок – з'являється зайва вага, і відсутній апетит вранці.

Дієтологи вважають, що раціон протягом дня повинен розподілятися наступним чином: сніданок – 25%, обід – 15%, обід – 35%, полуденок – 10%, вечеря – 15%.

Нервове напруження також є причиною вечірніх нападів голоду. Щоб не тягнути до рота всякі солодощі, можна розслабитися у ванні або зайнятися йогою. На думку фахівців, вечеряти потрібно за три години перед сном. Якщо дотримуватися цього правила, рівень глюкози та інсуліну в крові буде стабільним, а також ви забудете про дисбаланс нічних гормонів, які відновлюють організм. Якщо заснути на голодний шлунок не виходить, можна випити склянку кефіру з ложкою висівок або трав'яний чай.


Відео: як не їсти на ніч


Вечеряти краще всього білковими продуктами: сир або індичка. У разі, якщо тяга до їжі пізно вночі є більшою, ніж шкідлива звичка, потрібно звернутися до фахівця. Адже спалах голоду може сигналізувати про різке зниження рівня цукру в крові або гормональний збій.

Як повідомляв портал "Знай.uа", медики розповіли, які продукти не можна вживати під час грипу.