У США на 71 році житті помер один із засновників інтернету, засновник Electronic Frontier Foundation Джон Перрі Барлоу. Він пішов з життя уві сні.

Створена ним організація EFF виконувала роль посередника при вирішенні неминуче виникаючих конфліктів інтересів на кордоні кіберпростору і реального світу та захищала права користувачів нових технологій зв'язку.

Барлоу намагався зробити інтернет світом, куди люди можуть увійти, незалежно від раси, віросповідання та соціального становища. Він вважав мережу вільним майданчиком, де кожна думка знайде свого читача.

Значну частину свого часу Барлоу проводив у поїздках, читаючи лекції і консультуючи щодо громадянських прав, свободи слова, стану інтернету та Electronic Frontier Foundation.

Джон Перрі Барлоу також здобув популярність як автор текстів пісень Grateful Dead. Він написав тексти більш ніж 50 пісень гурту. І хоча Джон ніколи не виступав разом з Grateful Dead, він був офіційним учасником колективу з 1971 по 1995 рік.

Популярні новини зараз
Гороскоп на примхливу неділю 17 листопада для всіх знаків Зодіаку: справи можна відкласти на потім "Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів В Україні "намалювали" нові тарифи на газ і світло: скільки доведеться платити у 2025 році З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло
Показати ще

Барлоу був також відомим есеїстом.

Ми зібрали 10 наяскравіших висловів основоположника всесвітньої мережі інтернет.

1. Велика частина того, що купує середньостатистичний американець, не є товарами першої необхідності. Ми купуємо красу, престиж, досвід, освіту й інші невиразні радості. Багато з цих речей можуть не тільки бути висловлені в нематеріальних термінах, але і придбані нематеріальними способами.

2. Ви думаєте, з'їсти літак неможливо? Насправді це лише питання часу.

3. Кожна людина здатна виконати будь-яку кількість роботи за умови, що це не те, що вона повинна робити зараз.

4. Людина рідко помиляється двічі - зазвичай разів три або більше.

5. Немає великої різниці між корпораціями і державою. Держава досі намагається контролювати думки своїх громадян. І найнадійніший спосіб це робити - дозувати доступ до інформації, а для цього необхідно затвердити за державою абсолютне право на розпоряджання нею.

6. Є люди, які готові за безпеку віддати свою свободу, тому що в цьому суть рабського договору. І безумовно вони зараз відчувають більший страх, ніж раніше, в силу того, що світ змінюється швидше і суттєвіше, ніж раніше.

7. Кажуть, що людина - це розумна тварина. Все своє життя я шукав хоч якісь свідчення на користь цього твердження.

8. Я співпрацював свого часу з проектом WikiLeaks і вважаю, що держава найкраще справляється зі своїми функціями тоді, коли вони на очах у громадян. Чим менше таємниць, тим краще. Якщо немає підзвітності, підконтрольності та прозорості держави, вона починає працювати саме на себе.

9. По суті ми - згустки бажань, переконань, потреб і забаганок. У будь-який момент часу ряд різного роду бажань бореться за контроль над нашим тілом і розумовим процесом.

10. Коли гроші втрачають сенс, бізнес роблять за допомогою бартеру. Коли суспільства розвиваються поза законом, вони створюють свої неписані правила, практики і етичні системи. Коли технологія скасовує закон, то пропонує методи відновлення прав на творчість.

Як повідомляв портал "Знай.ua", У США помер Джон Перрі Барлоу - один із засновників сучасного інтернету.