Значна частина сучасних людей не уявляє своє життя без цукру. Цей продукт бадьорить нас і прискорює роботу мозку. Але як показують останні дослідження, це всього лише ілюзія. У довгостроковій перспективі цукор зовсім не покращує настрій, а навпаки, сприяє розвитку депресії. Крім того, високий рівень цукру в крові негативно позначається на роботі головного мозку, повідомляє сайт Кореспондент.

Відзначається, що в дослідженні взяли участь більше п'яти тисяч літніх людей. В ході наукової роботи було проаналізовано взаємозв'язок між показниками глікованого гемоглобіну (HbA1c), що відображає середній вміст цукру в крові, і когнітивними порушеннями за період близько десяти років. З'ясувалося, що чим вище рівень HbA1c, тим швидше відбувається зниження когнітивних здібностей.

При цьому вчені враховували рівень холестерину, індекс маси тіла, психічний стан, алкогольну та нікотинову залежність, хронічні захворювання, рівень освіти, сімейний стан і багато інших характеристик. Результати дослідження показали, що у людей, які страждають від діабету або мають до нього схильність, спостерігалося прискорене зниження когнітивної функції. Крім того, вчені виявили, що цукор викликає більш сильну залежність, ніж опіати.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про веселу алкогольну дієту

Популярні новини зараз

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще