Ця суперзброя Гітлера могла змінити хід історії

поділитись
Але з цією зброєю було не все так просто

Жіночим іменем "Дора" німці назвали саму гігантську гармату Другої світової війни. Ця артилерійська система калібром 80 сантиметрів була настільки величезна, що пересувалася тільки залізницею. Вона об'їздила половину Європи і залишила неоднозначне думку. "Дору" розробили наприкінці 1930-х років на підприємстві Krupp в місті Ессені. Головне завдання надпотужного знаряддя — знищення фортів французької лінії Мажино під час облоги. На той час це були найбільш сильні укріплення, що існували у світі.

 

 

"Дора" могла стріляти снарядами вагою до 7 тонн на відстань до 47 кілометрів. У повністю зібраному вигляді "Дора" важила близько 1350 тонн. Німці розробили це потужне знаряддя, коли готувалися до битви за Францію. Але коли в 1940 році почалися бої, найбільша гармата Другої світової війни ще була не готова. У будь-якому випадку, тактика Бліцкригу дозволила німцям захопити Бельгію і Францію всього за 40 днів, обійшовши захисну лінію Мажино. Це змусило французів здатися з мінімальним опором і зміцнення не довелося штурмувати.

 

 

"Дора" була розгорнута пізніше, під час війни на Сході, в Радянському Союзі. Її використовували при облозі Севастополя для обстрілу берегових батарей, які героїчно захищали місто. Підготовка знаряддя з похідного положення до стрільби займала півтора тижні. Крім безпосередньо з розрахунку 500 осіб, задіювався батальйон охорони, транспортний батальйон, два залізничних складу для підвозу боєприпасів, зенітний дивізіон, а також своя військова поліція і польовий хлібозавод.

 

 

Німецьке знаряддя заввишки з чотириповерховий будинок і довжиною 42 метри стріляло до 14 разів на день бетонобойными і фугасными снарядами. Щоб виштовхнути найбільший снаряд у світі, був потрібен заряд в 2 тонни вибухівки.

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив про таємниці різдва.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Російські вчені назвали точну дату, коли настане новий Льодовиковий період на планеті
0
0
20:59 20.05.2018
Надмірне вживання такої їжі може викликати сонливість
0
0
20:05 20.05.2018
Дослідники створили докладні карти з областями, в яких народжуються схожі на Сонце зірки
0
0
19:38 20.05.2018
Супертелескоп, запущений близько місяця тому, передав на Землю свій перший знімок
0
0
18:44 20.05.2018
Геологічні умови в Керченській протоці такі, що там не можна нічого будувати
0
0
17:01 20.05.2018