Точна дата заснування Бреста до цих пір невідома. Вперше в літописах він згадується в зв'язку з подіями 1019 року. Однак, поза всяким сумнівом, населений пункт на цьому місці існував і раніше. Свідченням того може бути язичницький курган, виявлений на березі річки Муховець. Курган разом з розташованими навколо нього камінням був описаний в старих кресленнях міста. Однак археологам не вдавалося раніше встановити його місце знаходження. Як повідомляє сайт Хартія97, насип слугувала капищем для поклоніння богині Мажанні.

Сайт наводить цитату археолога Н.Шпилевського: "Цю рідкість становить величезний курган на правому березі Мухавца, оточений численними копцями і наповнений дивної форми камінням. Народний переказ говорить, що курган - залишок стародавнього язичницько-литовського, або ятвяжського, капища богині Мажанни, згадуваної досі в піснях і легендах жителів нинішньої Гродненської губернії; що навколо цього кургану був великий густий ліс і розкидані якісь ніби тесані камені з різьбленими фігурками, оббризкані кров'ю..."

Вважається, що в ті часи територію сучасної Бересті населяли три основні племена: Ятвяги, жили в основному на території Біловезької пущі і зникли зі сторінок літописів і хронік в XIII столітті. Волиняни - плем'я, яке стало одним з предків сучасних українців. І дреговичі, згодом з іншими племенами стали основою білоруського етносу. Найбільш переконлива остання версія. Так, професор Петро Лисенко під час багаторічних розкопок городища стародавнього Бересті та аналізу знайдених археологічних артефактів прийшов до висновку - засновниками Бересті були дреговичі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про курган, знайденний на городі

Популярні новини зараз

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще