Британський дієтолог Антоніа Маґор поділилася секретами збереження ясності розуму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля важкого робочого дня здається, що в голові туман. Медичного терміну для цього явища ще не придумали, проте його щодня відчуває практично кожен із нас.
Шум у вухах, неуважність, перепади настрою, забудькуватість і нездатність зосередитися - прояви можуть бути найрізноманітнішими. А для того, щоб позбутися їх, потрібно всього лише трохи підкоригувати свій раціон.
Омега-3 жирні кислоти
Якщо ви хочете запобігти передчасному старінню мозку, вживайте більше продуктів, багатих Омега-3 жирними кислотами. Вони містяться у жирній рибі: анчоусах, лососі, тунці, макрелі, сардинах, оселедці, форелі та багатьох інших. Якщо ви вегетаріанець, налягайте на горіхи, боби, авокадо, рапсову і льняну олію.
Білковий сніданок
Коли попереду напружений і насичений день, почніть його з білка. Він підвищує рівень серотоніну і дофаміну - гормонів, які сприяють ясності розуму і покращують пам'ять. Ідеальний сніданок: яйця, йогурт, горіхи, м'ясо, риба, тофу, квасоля і боби.
Вітамін В
Зранку також корисно зарядитися вітамінами групи B - вони допоможуть вирішити складні розумові завдання. Для цього додайте у ваше ранкове меню шпинат, бобові, яйця, цільнозерновий хліб, молоко і зелені овочі.
Темний шоколад
Користі від цих солодощів - сила-силенна. У шоколаді містяться флавоноли - антиоксиданти, які поліпшують кровообіг у мозку, що підвищує настрій і поліпшує когнітивні здібності. Крім того, какао боби багаті натуральним кофеїном, який зарядить енергією і прожене втому. А темний шоколад провокує викид дофаміну - гормону щастя.
Пробіотики
Останні дослідження показали: мікрофлора кишечника впливає на виробництво нейромедіаторних гормонів, зокрема і серотоніну. Щоб травлення завжди було в порядку, вживайте пробіотики. Їх можна знайти у квашеній капусті, кефірі, сирі, тофу і соєвому соусі.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, які продукти допомагають засмагати.