Ми звикли вважати риб тихими, безсловесними істотами. Недарма існує популярний вислів "німий як риба". Але насправді риби далеко не такі тіхоні, як нам це здається. Особливо коли мова йде про спарування. Під час нересту деякі риби закочують такі галасливі оргії, що здатні оглушити своїми ласками інших представників підводної фауни. Як повідомляє сайт Страна.Ua, першими в групі ризику знаходяться дельфіни і тюлені.

Під час нересту один з видів мексиканських риб Cynoscion othonopterus видає такі гучні звуки, які нагадують "вогонь з кулемета". Оргії можуть навіть оглушити інших морських тварин. Вчені заявили, що коли сотні тисяч риб збираються раз на рік разом в Каліфорнійській затоці, щоб злягтися, вони звучать як "галасливий вулик". Це може призвести до тимчасової або постійної втрати слуху у морських ссавців, зокрема дельфінів і тюленів. Гучність одного з останніх парувань склала близько 177 децибел, що перевищує шум від двох човнових моторів потужністю 128 кіловат, які розганяються до 55 кілометрів на годину.

Це можна порівняти з концертом рок-музики і всього на шість децибел нижче больового порогу у людини. "Ці нерестові події є одними з найгучніших подій дикої природи, виявлених на планеті Земля", - прокоментував один з дослідників. Крім того, це найгучніший звук, який коли-небудь був записаний, що належить певному виду риби. Частоти звуку, які видають окуні, потрапляли в діапазон, який може викликати втрату слуху у тюленів, морських левів і дельфінів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про конфлікт акул і дельфінів

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще