Майже століття антибіотики допомагали людству боротися з шкідливим мікроорганізмами. Однак, ефективність цього виду ліків підходить до своєї історичного межі, повідомляє Wired. Справа в тому, що бактерії за цей час навчилися боротися з антибіотиками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКоли влітку 1928 року Олександр Флемінг виявив у своїй лабораторній чашці Петрі цвіль Penicillium notatum, почалася нова епоха переваги науки над природою. З тих пір антибіотики врятували мільйони життів. Але вчені з самого початку знали, що термін придатності цих ліків обмежений.
Такій розв'язці неможливо було запобігти, вважають фахівці. Всі форми життя мутують і пристосовуються до мінливих умов. Бактерії не є винятком. Сто років еволюції зробили свою справу. Мікроорганізми здатні виробляти не тільки резистентні до ліків гени, але і передавати їх своїм сусідам.
Перші випадки нульової ефективності антибіотиків були зареєстровані в 2002 році. Тоді, у штаті Невада у літньої пацієнтки була виявлена інфекція стійка до 27 видів відомих антибіотиків. Днями всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала звіт, в якому повідомляє, що для 51 виду препаратів, що знаходяться в розробці, вже існують резистентні бактерії. Медики поки не можуть дати чіткої відповіді, що прийде на зміну антибіотикам. При цьому великі надії покладаються на генетику.
Раніше портал "Знай.ua" дава поради, щодо лікування дитячої нежиті.